Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Açıkladı! İkili Eğitime Son Veriliyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarla beraber eğitim gündemine yönelik olarak açıklamalarda bulundu ve konuşulan konular arasında yer alan tam gün eğitime geçişle alakalı olarak detayları paylaştı. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Açıkladı! İkili Eğitime Son Veriliyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tam gün eğitimle alakalı olarak detaylardan bahsetti.

Bakan Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları;

"10’uncu kalkıma planında bu yılın sonuna kadar bir hedef konulmuş. Milli gelirden eğitime ayrılan kaynak OECD ülkelerine yaklaştırılsın diye. OECD ülkelerinde 5.2, Türkiye’de şimdi 6.2. OECD ülkelerinin önüne geçmişiz.

En son 2018’de OECD’nin eğitime bakışla ilgili bir raporu yayınladı. “Türkiye eğitime diğer ülkelerde olmadığı kadar büyük kaynak aktarıyor” diyor. Şimdi kaliteyi daha da artırmak için çalışıyoruz.

Bunun için de ikili eğitimi kaldırmak gerekiyor.  Öğrenci sabah alacakaranlıkta gelmesin, saat 09.00 gibi derse başlıyorsa 15.00 gibi çıksın, evine gitsin, rahat gitsin.

Oynasın, o da eğitimin bir parçası. Sosyalleşsin, o da eğitimin bir parçası. Dinlensin. Bunun için dersliğe ihtiyaç var. Bazı illerde tam gün eğitime geçmiş durumdayız.

2019 yılı sonunda Türkiye’de tam gün eğitime geçeceğiz. İstanbul’da biraz zorlanacağız. Özel bir seferberliğin başlatılması lazım. İnanıyorum ki, Türkiye eğitmin kalitesinin artırılması adına ikili eğitime son verecektir." 

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
lara
lara - 13 ay Önce

çalışan anne babaların çocukları onlarla birlikte kalkıp birlikte gidecekler değişen bir şey olmayacak.