Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: İkili Eğitime Son Vereceğiz

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarla beraber ikili eğitime son verileceğini ifade ederek kaliteli bir eğitimin verilmesi için tüm çalışmaların eksiksiz olarak tamamlanacağını vurguladı.

EĞİTİM 11.02.2017, 22:02
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: İkili Eğitime Son Vereceğiz

Hazar Dinari Kültür Merkezi'de düzenlendiği açıklanan Ak Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı'na katılan Bakan Yılmaz, ikili eğitim hakkında açıklamalarda bulunarak son verilmesine karar verdiklerini açıkladı.

Eğitimde büyük hizmetlerin verilmesine özen gösterileceklerini belirten Bakan Yılmaz;"Ama hala yapmamız gerekenlerin olduğunu da biliyoruz. Eksikliklerin farkındayız. İnşallah önümüzdeki dönemde bu eksikliklerimizi de gidereceğiz. Ve her zaman kaliteli bir eğitim vermek bizlerin değişmez hedefi olacaktır. Önümüzdeki dönemde daha iyi eğitim verebilmek için okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz. İkili eğitime son vereceğiz. Türkiye'de 77 bin derslik okul ihtiyacımız var ve bunları yaparaktan ikili eğitimi de ortadan kaldıracağız. Niye yapıyoruz, kaliteli eğitim için yapıyoruz. Okul öncesi eğitim alan öğrencilerin başarısı araştırmalarla sabittir, diğer çocuklardan daha başarılı. Daha başarılı olabilmek için ikili eğitimi ortadan kaldırmak daha başarı için okul öncesi eğitimi zorunlu hale getirmemiz lazım" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle alakalı olarak Türkiye'nin daha istikrarlı olacağına vurgu yapan Bakan Yılmaz, "Bu sistemde istikrar gelecek. Bundan hiç şüpheniz olmazısn. Seçim sandığı kurulduğu, netice alındığının ertesi gün, bu ülkeyi kimin yöneteceğini bileceksiniz ve ne kadar sürede kalacak 5 yıl kalacak. Bununla birlikte istikrar gelecek mi, evet gelecek. En büyük kazanımımız nedir, istikrar. Hiç kimsenin itirazı var mı, yok. İkincisi, bu sistem kesinlikle uzlaşmayı getirecektir.

Niçin uzlaşmayı getirecektir Parti olarak seçime girersin yüzde 30, yüzde 40 oy alırsınız. Hükümeti kurabilir misiniz, kuramaz mısınız Kiminle kuracaksınız, ancak yüzde 50 oy aldığınızda. İşte o zaman alabilmek için de mutlaka başka partilerle uzlaşma aramak zorundasınız. Ak Parti yüzde 49,5 oy aldık. Ama yetmez. Ne yapmak lazım Ya Milliyetçi Hareket Partisi'nin değerlerine yakın bir duruş göstermemiz lazım, ya da Cumhuriyet Halk Partisi'nin. İşte bu yüzde 50'den fazla oy gerekliliği toplumda uzlaşmayı getirecektir" açıklamasında bulundu.

Diğer yandan dershane kapatılmasıyla alakalı olarak gelişmelerin netlik kazandığını vurgulayarak kesinlikle kapatılacaktır ifadelerinde bulundu.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)