Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenlik Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2017-2018 eğitim öğretim yılı öğretmenlik bursu başvuru sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenlik Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sitesinde bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruya göre; 2017-2018 yılı öğretmenlik bursu başvuru sonuçları açıklandı.

5102 Sayılı Kanun gereğince burs ödemelerine ilişkin tüm iş ve işlemler Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

BAŞVURU SONUÇLARININ GÖRÜNTÜLENMESİ

Milli Eğitim Bakanlığı 2017-2018 eğitim öğretim yılı öğretmenlik bursu başvuru sonuçlarına; T.C. kimlik numarası ve güvenlik kodu ile giriş yapılarak erişim sağlanacak.

ÖĞRETMENLİK BURSU NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belli öğretmenlik bölümlerini ilk beş tercihinde yazan öğrencilere tahsis edilen burstur.

Özel Eğitim (Görme Engelliler, İşitme Engelliler, Zihin Engelliler) Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğrencilerine verilir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 17:57
YORUM EKLE