Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Tarafından Veliler İçin Müfredat Taslağı Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıkladığı yeni müfredat taslağı, velilerin görüşlerini bildirmesi ve taslağın incelenebilmesi için MEB tarafından yayınlandı.

EĞİTİM 13.01.2017, 15:31 02.02.2019, 16:52
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Tarafından Veliler İçin Müfredat Taslağı Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni müfredat taslağını açıklamıştı. Bakan Yılmaz açıklamalarında, eğitim insanın kendisini tanımasını sağlamasıdır. Plan yaptık durduk diye bir şey eğitimde söz konusu değildir. Programı buraya kadar getirmek için çok çalıştık. Hazırlanan bu programlar birer taslak. 
2017 ve 2018 döneminde bu çerçevede öğretmenlerimiz bu programlar çerçevesinde eğitim verecekler. Öğrenciler yeni hazırlanmış müfredatla eğitim alacaktır. 

Program geliştirme süreci eğitim ihtiyaç analizi yapılmıştır. Kimin ne şikayeti varsa 13 Ocak 2017 tarihine kadar bize bildirmesini istiyoruz. Bütün halkımızın görüşlerini bizimle paylaşmaya çağırıyoruz. 

10 Şubat 2017'den sonrası programlarının onaylanması süreci olacaktır. 

Askıya çıkarılan programlar neticesinde 53 farklı programın taslağı çıkarılmıştır. Bu taslak aşaması öğretmenler akademisyenler ve genel müdürlük çerçevesinde oluşan komisyonlar tarafından yapıldı. 

Bizim için her öğrencimiz değerli ve kıymetlidir ifadelerine yer verdi. 

Ayrıca MEB'den müfredat taslağı, incelenebilmesi ve velilerin görüşlerinin alınması için yayınlandı.

Yorumlar (4)
Ela 3 yıl önce
Ben imamhatip anadolu lisesine gidiyorum bizde ağırlık olarak matematik dersi var fakat fizikte matematikle hemen hemen aynı konular var ama ağırlık olarak matematik 6ders fizik 2 ders ben fizik dersinin 4 çıkarılmasını arz ederim yapmanız için ricada bulunurum
Özgür Cengiz 3 yıl önce
Karma eğitime derhal son verilmelidir. Zorunlu eğitim 8 yıla düşürülerek, okumakta zorlanan çocuklar, çıraklıktan başlatılarak, eğitilmelidir.
Eğitimde ödül ve ceza uygulanmalıdır. Ortama zarar veren çocuklara uygun cezalar verilmelidir. Aksi halde çocuklarla başetmek mümkün değildir.
Habib 3 yıl önce
Eğitime derhal son verilmelidir!
METİN KARAKAYA 3 yıl önce
SORAN SORGULAYAN BİLİMSEL HER TÜRLÜ DEĞERLERİMİZLE BARIŞIK ÜRETİMİ VE ARGE ÇERÇEVESİNDE EĞİTİM YAPILMASINI VE DÜNYA ÜLKELERİYLE YARIŞACAK EĞİTİM SİSTEMİNDEN YANAYIM.