Milli Eğitim Bakanlığı Okullar İçin Yeni Zil ve Şarkıyı Tanıttı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında okul zili hazırlamanın temel sebebi olduğunu sınıfların ve okulların sadece belirli akademik içeriklerin paylaşılması için olmadığını belirtti.

EĞİTİM 06.09.2019, 13:50
Milli Eğitim Bakanlığı Okullar İçin Yeni Zil ve Şarkıyı Tanıttı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlığın tüm ilköğretim kurumları için hazırladığı okul zili ve çocuk şarkısını tanıttı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. 

Bakan Selçuk 'Yeni Okul Zili ve Çocuk Şarkısı Tanıtımı' programında çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk bu proje üzerinde aylardır çalıştıklarını vurguladı.

Bakan Selçuk proje çerçevesinde bütün ilkokullarda aynı zilin, aynı şarkının ve şarkı sözlerinin kullanılması için bir hazırlık yaptıklarını belirtti. Milli Eğitim Bakanı Selçuk konu hakkındaki açıklamalarında "Bu zili hazırlamamızın temel sebebi, sınıflar ve okullar sadece belirli akademik içeriklerin paylaşılması için değildir. Orası bir hayat sahnesidir, sınıflarımızdaki, koridorlarımızdaki, okul bahçelerimizdeki her şey eğitimin bir parçasıdır." ifadelerine yer verdi.

BAKAN SELÇUK'UN AÇIKLAMALARI

Bakan Selçuk açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Bu anlamdaki çalışmamızı bugün paylaşıyoruz. Hem bir zil söz konusu, çocuklarımızın teneffüslere çıkarken işitecekleri, hem de aynı melodinin söz konusu olduğu bir şarkımız var. Şarkımızın bestesini müzisyen Nil Karaibrahimgil yaptı. Sözlerini Şermin Yaşar yazdı. Bu şarkımızın ve okul zilimizin hazırlanmasında daha önce 23 Nisan şarkımızı da hazırlayan ekip çalıştı. Bu bağlamda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın hizmetine yeni bir faaliyeti sunmuş olmaktan da çok mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Burada öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle beraber bunu Nevşehir'de paylaşmaktan da ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."

Yeni okul zili ve çocuk şarkısının sözleri ise şöyle:

"Merak edip araştıran / Dünyaları keşfedeniz / Aç kapıyı, bekle bizi / Hep beraber gelen biziz,

Kol kolayız el eleyiz / Yoldayız biz gelecek biziz / Oyun biziz, müzik biziz / Koşan biziz, duran biziz,

Yürekteki rengi bulup / Hep yeniden resmederiz / Aç kapıyı, bekle bizi / Hep beraber gelen biziz,

Kol kolayız el eleyiz / Yoldayız biz, gelecek biziz / Tohum biziz, toprak biziz / Güneş biziz, yağmur biziz,

Büyüyüp göklere uzanırken / Çiçeklenip açan biziz / Yarınlara hep baktığın / Bir umutsa aradığın / O da biziz, o da biziz..."

Yorumlar (1)
Fatma Acar 3 ay önce
Süper