Milli Eğitim Bakanlığından Dershanelere Kurs Modeli

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği içerisinde yer alan detaylara göre; mezun durumlarda olan kişiler için kaldırıldığı belirtilen dershaneler yerine kurs modeli getirileceği belirtildi.

EĞİTİM 16.04.2018, 09:39
Milli Eğitim Bakanlığından Dershanelere Kurs Modeli

Milli Eğitim Bakanlığının Hayat Boyu Öğrenme Kurumları yönetmeliği detalarına göre mezun olmuşların ve açık öğretimde öğrenim hayatına devam edenler için 2014 yılında kademeler nedeniyle kapatılan dershanelerin yerlerine özel etüt merkezlerinin yerine devam edebilecekleri yeni bir kurs modeli oluşturulduğu belirtildi.

Öğrencilere örgün eğitim müfredatıyla eğitim verilecek Milli Eğitim Bakanlığı'nın fizik kapasitesi yeterli olan bütün resmi normal ve imam hatip ortaokullarında ayrıca bütün liselerde açılacağı duyuruldu.

Söz konusu yönetmeliğe göre gelecek yıllardan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı halk eğitim merkezleri bünyesinde açılacağı belirtilen desteklemle kurslarında sözleşmeli usta öğrencilerdn yararlanacağı ifade ediliyor.

Ayrıca bu kapsama göre bütün il ve ilçelerde Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu kurulacağı duyuruldu.

Eğitim faaliyetlerinin koordinasyonunun sağlanması ve eylem planı hazırlama gibi görevleri üstlenecek olan komisyonda bakanlık yetkilileri haricinde her ilde sadece Eğitim- Bir-Sen'in temsilcilerine yer verileceği açıklandı.

Yönetmeliğin detaylarına göre destekleme kurslarında görevde bulunan müdürler kurslarda görev alack öğretmenleri performans sistemine göre denetleme yapacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)