Milli Eğitim'den Müjde ! Google'dan Eğitim Desteği

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Google Türkiye arasında bir protokol imzalandı.

Milli Eğitim'den Müjde ! Google'dan Eğitim Desteği

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Google Türkiye "İlköğretimde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi İçin İş Birliği Protokolü" imzalandı. 

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem bir konuşma yaptı. Erdem konuşmasında hayata hazır, sağlıklı, mutlu ve bilgi toplumunun istediği bireyleri yetiştirme arzusunda olduklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ilgi toplumunda bilginin amaç değil araç olduğunu kaydederek açıklamalarında "Geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızın, bilgi toplumunun gerektirdiği becerilere haiz, bilgili, becerili ve yaratıcı şekilde yetişmeleri için çalışmalar yürütmekteyiz." ifadelerine yer verdi.

"DÜNYAYA TEKNOLOJİYLE GÖZLERİNİ AÇIYORLAR"

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem 5. ve 6. sınıflarda okutulan bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin içeriğinin zenginleştirilmesinin teknoloji çağının bir sonucu olduğunu belirtti ve "Günümüzün çocukları, dünyaya teknolojiyle gözlerini açıyor. Durum böyle olunca çocuklarımıza teknolojiyi doğru ve etkili şekilde kullanmayı öğretmek zorunluluk arz etmektedir." dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem İçeriği zenginleştirilmiş bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin birinci döneminde, öğrencilerin "ürün oluşturma", "bilgisayar sistemleri", "iletişim araştırma" ve "iş birliği" konularında yetkinliklerini artıracaklarını kaydederek, ikinci dönemde ise öğrencilere "anoritmik düşünme", "algoritma oluşturma", "ayrıştırma", "çözüm değerlendirme", "otomasyon" gibi bilgi ve becerileri kazandıracaklarını söyledi.

"GOOGLE İLE ÇALIŞMAYI SİNERJİ OLARAK GÖRÜYORUZ"

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'in yanı sıra MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu da çeşitli açıklamalarda bulundu. MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu açıklamalarında Çocukların teknolojiyi etkin ve verimli kullanabilmeleri için çalışmalar yürüttüklerini anlatarak "Teknolojiyi iyi öğretebilmek için Google ile çalışmayı sinerji olarak görüyoruz. Daha önce elimizde olmayan bir eğitim materyalini, öğretmen rehberini sürece eklemiş oluyoruz." dedi.

"ONLARI CESARETLENDİRMEK İSTİYORUZ"

Ayrıca Cem Gençoğlu "Bakanlık olarak bilişim teknolojileri ve yazılım dersinde, çocuklarımıza kapı açmak, yol tarif etmek ve yeni yollar bulabilmeleri için onları cesaretlendirmek istiyoruz." dedi ve bilişim teknolojileri ve yazılım dersini 5. ve 6. sınıflarda ikişer saat verdiklerini söyledi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE