Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor! Bursu kesilen öğrencinin bursu yeniden bağlandı

Türkiye’de milyonlarca öğrenci eğitimlerini başarılı bir şekilde sürdürebilmek için bazı kurum ve kuruluşlardan burs yardımı alıyor. Öğrencilere burs veren kurumlardan bir tanesi olan Türk Dil Kurumu’nda burs alan bir öğrencinin bursu yapılan hatadan dolayı kesilmesinin ardından KDK sayesinde yeniden bağlandı.

EĞİTİM 12.10.2019, 19:22 12.10.2019, 19:33
Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor! Bursu kesilen öğrencinin bursu yeniden bağlandı

Öğrenciler için burs Türkiye’de çok önemli bir yer tutuyor. Milyonlarca öğrenci kurumlardan aldıkları burslar sayesinde eğitim hayatlarını başarılı bir şekilde geçiriyor.

TDK ÖĞRENCİ BURSUNU KESTİ

Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerinden bir tanesi burs aldığı Türk Dil Kurumu’na not dökümü ve başarı belgesinin ulaştırılmadığından dolayı bursunun kesilmesiyle mağdur oldu. Mağduriyetinin giderilmesi için Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK)’na başvuran öğrencinin bursu yeniden bağlandı.

KDK BURS SORUNUNU ÇÖZDÜ

KDK'den yapılan yazılı açıklamada, üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyan öğrencinin TDK'den burs almaya hak kazandığı, ancak daha sonra bursu kesildiğinden dolayı kuruma başvurduğu aktarıldı.

Açıklamada, TDK'nin 2017-2018 yılı not dökümü eline geçmediği için öğrenciyi uyardığı ifade edilirken, öğrencinin TDK'ye not dökümü ve başarı notunun üniversite tarafından verilmediğini bildirildi.

TDK KESİLEN BURSU YENİDEN BAĞLADI

TDK'nin bu itirazları reddederek öğrencinin bursunu kestiği bilgisinin yer aldığı açıklamada, öğrencinin daha sonra 2018-2019 eğitim-öğretim yılında gerekli başarı puanlarını beyan ettiği ifade edildi.

Açıklamada, KDK'nin TDK ile iletişime geçerek, konu hakkında bilgi ile belge talep ettiği ve KDK'nin girişimiyle TDK Yönetim Kurulunun, bursun tekrar bağlanması kararı verdiği öğrenildi.

Yorumlar (0)