Öğrenciler Örgün Eğitimle Hafız Olabilecek!

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında yeni bir protokol imzalandı. Buna göre örgün eğitimine devam eden öğrencilerin aynı zamanda hafızlık yapabilmesine imkan sağlanacağı bildirildi... İşte detaylar.

Öğrenciler Örgün Eğitimle Hafız Olabilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)  Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü daha önce ön protokolü yapılan Okul-Kur'an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü imzalandı.

Buna göre örgün eğitimine devam eden aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilere kolaylık sağlanacak.

Hafızlık ve hafızlık sonrasında eğitimde yaşanan sürecin etkili, verimli ve sistematik olarak düzenlenmesi amaçlandı.

MEB ve DİB arasında imzalanan protokoke göre hafızlık eğitimi ve hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçleri hakkında mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişim alanlarının destekleneceği belirtildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE