21 Ağustos 2019 Çarşamba 14:29
Öğrencilere Aylık 250 TL ile 1500 TL Arasında Burs Verilecek ! İşte Burs Başvuru Detayları

Kurumların aradığı koşulları sağlayan ve üniversiteyi kazanan öğrencilere burs imkanı tanınıyor. Başvurular genellikle kurumun web adresi üzerinden alınıyor. Az sayıdaki kurum, üniversitelerin burs ofisleri üzerinden işlem yapıyor. Başvurular kurum tarafından değerlendirilerek, uygun görülenler mülakata çağrılıyor.

Mülakatlarda başarılı olan adaylara burs almaya hak kazanan öğrencilerin online başvuru sırasında verdikleri bilgiler teyit ediliyor. Bilgilerini eksiksiz veren adaylar burs alıyor. 

Limak Vakfı’nın desteğiyle yürütülen Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi kapsamında devlet üniversitelerinin bilgisayar, çevre, elektrik - elektronik, endüstri, inşaat ve makine mühendisliği bölümlerinde okuyan kız öğrencilere burs verileceği ifade edildi. Ayrıca öğrencilere sertifika programları, online İngilizce dil eğitim i, mentorluk desteği, staj ve istihdam imkanı gibi fırsatlar bursun dışında sunuluyor. Burs başvurusu Eylül ve Ekim aylarında alınacak. Toplam 9 ay boyunca öğrencilere 600 TL burs verilecek.

http://www.turkiyeninmuhendiskizlari.com

ŞARTLAR

Burs almak isteyen öğrencilerde aranan şartlar ise şöyle belirtildi:

Burs başvuru dilekçesi

Onaylı öğrenci belgesi

YKS yerleştirme sonuç belgesi

Fotoğraf

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Onaylı transkript (Ara sınıf öğrencileri için)

Adli sicil belgesi

Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Ailenin gelirini gösteren resmi belge ve SGK hizmet dökümü.

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI BURSU

Bu burs kapsamında öğrencilere geçen yıl 450 TL verildi. Bu yıl arttırılıp arttırılmayacağı belli değil. Sadece İstanbul , Kocaeli ve Tekirdağ illerinde bulunan eğitim kurumlarının öğrencilerine burs veriliyor. Başvurular 1 Eylül - 30 Eylül arasında yapılacaktır.

ANADOLU VAKFI BURSU

Bu burs için başvurular 1-30 Eylül arasında online (anadoluvakfi.org.tr) olarak yapılıyor. Burs 9 ay boyunca verilecek. 

SEMA YAZAR VAKFI BURSU

Sadece Ankara ’daki devlet üniversitelerinin öğrencilerine burs veriliyor. Burs tarihi ve miktarı Eylül ayında ‘semayazar.org.tr’de yayınlanacak.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURSU

Burs başvuruları 15 Eylül'de başlayacak ve 30 Ekim'de sona erecek. 8 ay boyunca aylık 250 TL ödenecek. Anne veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere öncelik tanınıyor. Başvurular, sadece ‘vgm.gov.tr’den yapılabilecek.

SABANCI VAKFI BURSU

Burs, üniversiteye girişle başlayıp mezuniyete kadar sürüyor. Geçen yıl lisans öğrencileri için aylık 600 TL olan burs miktarı, bu yıl Eylül ayında belirlenecek. Sadece Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe , İstanbul, İstanbul- Cerrahpaşa, İTÜ, Marmara, ODTÜ ve Yıldız Teknik üniversitelerinde okuyan öğrencilere burs verileceği ifade edildi.

TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV) BURSU

TEV’in üniversite öğrencilerine yönelik 2 bursu var. Biri başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilen ‘TEV Üniversite Bursu’. Aylık 700 TL. İkincisi de üniversite sınavında ilk 5 binde yer alan öğrencilere verilen ‘TEV Üstün Başarı Bursu’. Bu burs aylık 1.400 TL. 9 ay verilen burslar için 1-22 Eylül'de ‘tev.org.tr’den başvuru yapılabilir.

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ BURSU

Başvurular, 3-12 Eylül tarihleri arasında derneğin web sitesi (cydd.org.tr) üzerinden yapılacak. 10 ay süreyle verilen bursun bu yılki aylık miktarı 250 TL.

MEHMET ZORLU VAKFI BURSU

Belirlenen devlet ve vakıf üniversitelerinin sadece iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile mühendislik, hukuk, endüstriyel tasarım, matematik, fizik ve kimya bölümlerinde okuyan, başarı ve ihtiyaç kriterini karşılayan öğrencilerine burs veriliyor. Başvurular, burs kapsamındaki üniversitelerin burs ofislerine yapılıyor. Vakıf burs başvurusu almıyor. Burs miktarı eylülde belli olacak. 9 ay ödeniyor. www.mzv.org.tr

21. YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI BURSU

Başvurular, 23-27 Eylül arasında vakfın web sitesi (yekuv.org) üzerinden yapılacak. Sadece İstanbul’daki devlet üniversitelerinin öğrencilerine burs veriliyor. Bu yıl lisans öğrencilerine 8 ay boyunca 300 TL burs sağlanacak. Ailesi kırsal kesimde ikamet eden, anne ve babadan birisi veya ikisi de hayatta olmayan başarılı öğrencilere öncelik tanınıyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.