Öğretmenlerin 2019 Eylül Mesleki Çalışma Programı yayınlandı

Öğretmenlerin 2019 Eylül Mesleki Çalışma Programı yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin 02-06 Eylül 2019 tarihleri arasında mahalli hizmetiçi eğitim faaliyeti hakkında resmi yazı illere gönderildi.

Geçtiğimiz aylarda yapılan değişiklikle birlikte 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takviminde değişikliğe gitmiş, Ekim ve Nisan ayları içerisine de birer hafta tatil eklemişti. Bu tatil sadece öğrenciler için olacak olup öğretmenler bu sürelerde okullarda seminer çalışmalarına, düzenlenecek olan eğitim faaliyetlerine katılacaklar. MEB bu yüzden sene başı mesleki çalışma programı yayınlamadı.

SENE BAŞI HİZMET İÇİ EĞİTİM FAALİYETLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü
tarafından 26.08.2019 tarihli, 15329644 sayılı ve Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti konulu resmi yazı ile öğretmenlerin 02-06 Eylül 2019 tarihleri arasında mahalli hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılacakları belirtildi. Eylül 2019 sene başı mesleki çalışmaları bu şekilde yapılacak.

EYLÜL 2019 SEMİNER ÇALIŞMALARI

MEB tarafından illere gönderilen resmi yazıya göre 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla öğretmen ve yöneticilere MEB tarafından belirlenen programların 02-06 Eylül 2019 tarihleri arasında mahalli hizmetiçi eğitim faaliyeti olarak düzenleneceği açıklandı.

Bu kapsamda;

1- Aşağıda isimleri belirtilen faaliyetlerden en az 2 hizmetiçi eğitim faaliyeti belirlenerek il genelinde düzenlenecektir.

2- Bu eğitimlerde Genel Müdürlüğümüz web sayfasında yer alan Standart Eğitim Programları kullanılacaktır.

3- Eğitimler, 2-6 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

4- Aşağıda belirtilen faaliyetlerde görevlendirilecek eğitim görevlileri Bakanlığımızca merkezi olarak düzenlenen ve söz konusu faaliyetin eğitici eğitimine katılanlar arasından görevlendirilecektir.

5- Eğitimlere, düzenlenecek programın hedef kitlesinde belirtilen kriterleri taşıyanlar kursiiyer olarak katılacaktır.

6- Eğitimlerin sonunda söz konusu eğitimlere ait istatistiki bilgiler (faaliyet sayısı ve numarası ile faaliyete çağrılan ve katılan kursiyer sayısı) kurs bitimini müteakip en geç 10 gün içerisinde Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne gönderilecektir.

7- Eğitimler, zorunlu olmadıkça katılımcılara yolluk-yevmiye gerektirmeyecek şekilde il veya ilçe merkezlerinde yapılacaktır. Eğiticilerin yolluk yevmiye ve ek ders ücretleri Valiliklerce karşılanacaktır.

Söz konusu faaliyetlerin herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden düzenlenmesi hususunda gereğini önemle rica ederim.'' denilmiştir.

1- Oryantirig Eğitimi Kursu

2- Doğa Yürüyüşü (Yaz) Eğitimi Kursu

3- Masal Anlatıcılığı Eğitimi Kursu

4- Müze Eğitimi Kursu

5- Zeka Oyunları Uygulamaları Eğitimi Kursu

6- Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Kursu

7- Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Gelişimi Eğitimi Kursu

8- Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenlerinin Rehberlik Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi Kursu

9- Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Türkçe'nin İkinci Dil Olarak Öğretilmesine Yönelik Öğretmen Kapasitesinin Güçlendirilmesi Eğitimi Kursu

10- Eğitimde Drama Eğitimi Kursu

11- Türkçe'nin Kullanımı ve Diksiyon Eğitimi Kursu

Öğretmenlerin 2019 Eylül Mesleki Çalışma Programı yayınlandı

Öğretmenlerin 2019 Eylül Mesleki Çalışma Programı yayınlandı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler