Okula Düzenli Devamlılık Gösteren Öğrencilere Lise Kayıtlarında Öncelik Sağlanacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamalarında liselere geçiş sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamalarında okula düzenli olarak devamlılık gösteren öğrencilere liseye geçişte öncelik sağlanacağını ifade etti. Bakan Yılmaz'ın bu konu hakkında açıklamalarının detayları haberimizde...

EĞİTİM 29.03.2018, 11:54 29.03.2018, 12:51
Okula Düzenli Devamlılık Gösteren Öğrencilere Lise Kayıtlarında Öncelik Sağlanacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz NTV'de katıldığı bir TV programında liselere geçiş sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın buradaki açıklamalarında okula düzenli olarak devamlılık gösteren öğrencilere liseye geçişte öncelik sağlanacağı dikkat çekti.

Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamalarının devamında liselere geçiş ve kayıtlarda okul kapasitesine göre öğrenci alımının yapılacağını ve liselere kayıt sistemi ile ilgili olarak yönerge hazırlandığını ifade etti.

OKULA DÜZENLİ DEVAM EDEN ÖĞRENCİYE AYRICALIK

Ayrıca Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamalarında liselere kayıtta yaşı küçük olana ve okula devam eden öğrenciye öncelik verileceğini veli ve öğrencinin istemediği okula kaydının yapılmayacağını vurguladı.

OKULLARIN YÜZDE 10'U SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK

Bakan Yılmaz konu ile ilgili son olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler kapsamında okulların yüzde 10'unun sınavla öğrenci alımı yapacağını belirtti.

Ayrıntılar geldikçe ziyaretçilerimizle paylaşacağız...

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)