Okullar Ne Zaman Açılacak? 2018 2019 Eğitim Yılı Ne Zaman Başlayacak ?

Eylül ayının gelmesi ile milyonlarca öğrenci ve veli tarafından okulların ne zaman açılacağı araştırılıyor. Bu konu hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz..

Okullar Ne Zaman Açılacak? 2018 2019 Eğitim Yılı Ne Zaman Başlayacak ?

Eylül ayının gelmesi ile tatilin ne zaman biteceğini, okulların ne zaman açılacağı veliler ve milyonlarca öğrenci tarafından araştırılmaya başlandı. Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Üç aylık yaz tatilinin ardından ders başı yapacak öğrenciler için 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak. Bunun yanı sıra yaklaşık 4 aylık eğitim sürecinin ardından okullar 18 Ocak 2019 tarihinde yarıyıl tatiline girecek. Ayrıca eğitimciler ve öğrenciler ikinci dönem eğitim sürecine 4 Şubat 2019 tarihinde başlayacaklardır.

2018-2019 eğitim öğretim dönemi ise 14 Haziran 2019 tarihinde karnelerin dağıtılmasıyla son bulacak.

BİRİNCİ SINIFLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İlk kez ders başı yapacak olan birinci sınıflar ile okul öncesi öğrencileri, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'nci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrenciler daha erken ders başı yapacak. Bu öğrenciler 10 - 14 Eylül tarihleri arasında ders görecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUHAMET
MUHAMET - 4 ay Önce

okular.4.şubatat.açilacak.ve.ben.saat.kaçta.gi̇di̇lecek