Okullar Ne Zaman Açılacak ? Okulların Açılma Tarihi Değişti mi ?

2016-2017 eğitim öğretim yılının ne zaman başlayacağı daha önce MEB tarafından açıklanmış olmasına rağmen, tarihin ertelendiği konusunda yeni haberler gündemde. Okulların açılma tarihi ertelendi mi ? Detaylar...

EĞİTİM 06.09.2016, 13:39 06.09.2016, 13:50
Okullar Ne Zaman Açılacak ? Okulların Açılma Tarihi Değişti mi ?
2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasına uzun bir süre varken yaşanan darbe girişimi nedeniyle 'okullar ne zaman açılacak?' sorusu gündeme damgasını vurdu. Hemen hemen her yerde birbirinden farklı haberler yapıldı konuyla ilgili. Kimi erken açılacak dedi, kimi ertelendi dedi. Turizm sektöründe çalışanlar okulların açılma tarihinin ertelenmesi talep etti.

Konuyla ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. MEB yaptığı açıklamada; okulların açılma tarihinde herhangi bir değişiklik olmadığını, belirlendiği tarihte, 19 Eylül 2016'da açılacağını duyurdu. 

19 Eylül'e az bir zaman kala okulların açılma tarihinin ertelenmesi yeniden gündeme geldi. Bu konunun gündeme gelmesinde, öğretmen atamalarının, yer değiştirmelerin henüz sonuçlanmamış olması rol oynadı.

15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL, okulların açılmasının ertelenip ertelenmeyeceği konusunun sık sık konuşulmasına sebep oldu.

Bugünlerde yine okulların açılma tarihinin ertelendiği söylentileri ortalıkta gezinirken, Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı henüz.Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konu ile ilgili açıklama gelir gelmez eş zamanlı olarak siteniz kamupersoneli.net'de olacak.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)