banner731

Okullar Tatil Edildi!- Yarın Hangi Okullar Tatil Edildi? 20 Aralık Okul Tatili

Türkiye genelinde hakim olan kar ve yağmur yağışlarından sonra pek çok ilde yaşam durma noktasına geldi. Bu sebepten dolayı Vazı il ve ilçelerden tatil haberleri geldi. 20 Aralık 2018 tarihinde Perşembe günü hangi il ve ilçelerde okulların tatil edildiği merak konusu olurken detayları paylaşıyoruz. Peki 20 Aralık 2018 tarihinde hangi illerde okullar tatil edildi? 20 Aralık 2018 tarihinde tatil edilen okullar listesi. 20 Aralık 2018 tarihinde tatil edilen okullar hangileri? 20 Aralık 2018'de tatil edilen okullar. 20 Aralık 2018 tarihinde Valilik tarafından tatil edilen okulların tam listesi. 20 Aralık 2018 tarihinde eğitime ara verilen ilçeler. 20 Aralık 2018 tarihinde eğitime ara verilen iller listesi. Türkiye genelinde yağışlı hava etkili olurken 20 Aralık 2018 tarihinde bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildiği duyuruldu. Peki 20 Aralık 2018 tarihinde okulları tatil edilen iller hangileri?

EĞİTİM 19.12.2018, 23:40 20.12.2018, 00:00
Okullar Tatil Edildi!- Yarın Hangi Okullar Tatil Edildi? 20 Aralık Okul Tatili

Kırklareli'nde olumsuz hava şartları nedeniyle Lüleburgaz, Babaeski ve Demirköy ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda 20 Aralık Perşembe günü eğitime bir gün ara verildi. Öte yandan, Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde de Seyran Deresi’nde su seviyesinin yükselmesi üzerine ilçede alarm durumuna geçilirken, 5 okul tatil edildi. Edirne’nin Keşan ilçesinde de eğitime 1 gün ara verildi.
KIRKLARELİ

Kırklareli'nde olumsuz hava şartları nedeniyle Lüleburgaz, Babaeski ve Demirköy ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 20 Aralık Perşembe günü eğitime bir günlüğüne ara verildiği duyuruldu. 

Açıklamada, kamu çalışanı engelli ve hamile personelin de aynı gün izinli sayılacağı kaydedildi.

Bu arada kar yağışı Demirköy, Babaeski ve Kofçaz ilçelerinde etkisini sürdürüyor.

SAKARYA

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde 3 ay önce taşan Seyran Deresi’nde su seviyesinin yükselmesi üzerine ilçede alarm durumuna geçilirken, 5 okul tatil edildi.

Kaynarca’da dün gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışla birlikte ilçede bulunan tarım arazileri sular altında kaldı.

Sağanakla birlikte deredeki su seviyesinin yükselmesi ve akıntının artmasıyla birlikte Kaynarca Belediyesi ekipleri, derenin çevresinde gerekli önlemleri aldı.

Belediye ekipleri, derenin çevresinde yaşayan vatandaşlara otomobillerini ve kendilerine ait tüm malzemeleri buradan almaları yönünde uyarılarda bulundu.

Kaynarca Kaymakamlığı, ilçede taşma riski olan derelerin yakınında bulunan ve taşımalı eğitimin olduğu 5 okulda eğitime 1 günlük ara verilmesine karar verdi.

Bölgelerde sabah saatlerinde okula giden öğrenciler, ailelerine bilgi verildikten sonra evlerine gönderildi.

Bölgede şiddetli yağış devam ederken AFAD ve acil kurtarma ekipleri olası bir felaket anında müdahale için hazır bekliyor.

EDİRNE

Edirne’nin Keşan ilçesinde kar yağışı sonrası buzlanma riski nedeniyle taşımalı eğitim veren okullar yarın tatil edildi.

Keşan Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada,

"Keşan ilçemizi etkisi altına alan ve hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı neticesinde taşıma yapılan yollarda buzlanma riski nedeniyle 20.12.2018 Perşembe günü taşıma yoluyla gelen öğrenciler için, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 1 gün süreyle tatil edilmesine karar verilmiştir" denildi.

Öte yandan Keşan’da kar yağışı etkisini kaybederken, hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle ana arterlerde oluşan buzlanmalara karşı tuzlama çalışması yapılıyor.

İl ve ilçelerden tatil haberleri geldikçe ayrıntıları paylaşmaya devam edeceğiz...

Yorumlar (0)