Okullardaki Puanlama Sistemi Hakkında Bakan Selçuk'tan Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullardaki puanlama sistemi hakkında açıklamalarda bulunarak 100 puan değil de 200, 300 puan alacak çocukların olduğunu vurguladı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Okullardaki Puanlama Sistemi Hakkında Bakan Selçuk'tan Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile Türkiye Zeka Vakfı iş birliğinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "6. Zeka ve Yetenek Kongresi"nin açılışına katıldı. 

PUANLAMA SİSTEMİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Bakan Selçuk burada çeşitli açıklamalarda bulunarak okullardaki puanlama sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Zeka tanımının geçen yıllara göre farklı yapıldığını vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tanımsal çerçevelerin bizi oldukça sınırlandırdığını ifade ederek puanlama sistemine değindi.

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarının devamında 200 puan alan çocuk görmediğini en fazla 100 puan aldıklarını ifade etti. 

Ayrıca Bakan Selçuk açıklamalarında "Aslında bizim sınıflarımızda 200, 300 alacak çocuklar var. Fakat biz onlara, 'En fazla notunuz 100, sen de idare et. Otur oturduğun yerde, 100 almışsın daha ne istiyorsun.' diyoruz. Aslında çocuk, 'Ben dünya çapında birisi olabilirim, sıçrama yapabilirim.' demek istiyor fakat biz çocukları 100 ile sınırlandırıyoruz." ifadelerini kullandı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 23:13
YORUM EKLE