banner731

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç Açıkladı! Pedagojik Formasyon Müjdesi!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 1200 kişilik kontenjan açtıklarını ifade etti ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılı güz döneminde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı hakkında detayları paylaştı.

EĞİTİM 09.08.2019, 01:14
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç Açıkladı! Pedagojik Formasyon Müjdesi!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'den yeni bir açıklama geldi ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılı güz dönemi için Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı kapsamında 1200 kişilik kontenjana açılacağını duyurdu.

"Tüm öğrencilerimize hayırlı olsun" ifadelerini kullanan Bilgiç yaptığı açıklamasında;

"OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültemizden üç öğrenci geçen hafta beni ziyaret etti. Görüşmemizde 'formasyon eğitimini açmayacak mısınız hocam?' diye sordular.

Ben de 'evet açmama kararı aldık zira öğrencilerimizin zaman kaybı yaşamaması ve mali külfete girmemeleri açısından bu kararın uygun olacağını düşündük' dedim.

Öğrencilerimiz de 'ama biz çok uzak üniversitelere, formasyonumuzu alırız umuduyla kaydoluyoruz, gitmemiz de sorun olacak' şeklinde meramlarını paylaştılar.

Ben de bunun üzerine 'Bakanlığımızın yeni sisteme geçme hazırlıklarının tamamlanıp tamamlanmadığını öğreneyim ona göre sizleri mağdur etmeyecek bir planlamaya gideriz, sizleri de bilgilendiririz' demiştim.

Nitekim ilgililerle görüştüm. Yönetmeliğin hemen hemen bittiği, formasyon belgesi olanların da bu haktan yararlanma ihtimalleri olabileceği bilgisi, tarafıma aktarıldı.

Bunun sonucunda da Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak formasyon programını açmaya ve 1200 öğrenci almaya karar verdik.

Tüm öğrencilerimize hayırlı olsun. Öğrencilerimiz, üniversitemiz ve eğitim fakültemizin web sayfalarında yayımlanan duyurularımızı lütfen takip etsinler." dedi.

Yorumlar (0)