ÖSYM Başkanı Aygün'den öğrencilere yeni duyuru geldi! Artık ÖSYM o ücreti almayacak

ÖSYM Başkanı Aygün'den öğrencilere yeni duyuru geldi! Artık ÖSYM o ücreti almayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün öğrencileri yakından ilgilendiren yeni bir duyuru yaptı. Daha önce para ile yapılan fotoğraf güncellemelerini öğrenciler ÖSYM'nin mobil uygulaması ile kendileri yapabilecekler. Yeni güncelleme ile öğrenciler fotoğraf yenileme ücreti de vermemiş olacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan sınavlara katılmak isteyen öğrenciler fotoğraflarının kullanım süresi dolmasının ardından ÖSYM merkezleri aracılığıyla para vererek sınavlara girmeden önce 6 ay geçerli olan fotoğraflarını sistemde güncelliyorlardı.

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN DUYURDU!

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan yeni duyuruda artık bu işlemi öğrencilerin kendileri yapabileceği bildirildi.

MOBİL UYGULAMA ÜZERİNDEN YAPILACAK

Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) mobil uygulamasında yenilik yaptıklarını belirten ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Adaylarımızın başvuru işlemlerini kolaylaştırmak ve bu konudaki taleplerine çözüm üretmek için çalışıyoruz. Şubat ayında Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) mobil uygulamasını adaylarımızın kullanımına sunduk. Adaylarımız başvuru işlemleri başta olmak üzere tüm işlemlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum." dedi.

ÖĞRENCİLER KENDİLERİ YÜKLEYEBİLECEK

Aygün açıklamasının devamında, "Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden fotoğraflarını kendileri güncelleyebilecekler. T.C. Kimlik Kartı bulunan fakat sistemimizde güncel fotoğrafı olmayan adaylarımız fotoğraf güncelleme işlemleri için artık başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraf güncelleme işlemlerini ve sınav başvurularını Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirebilecekler. Bu durumdaki adaylarımızın fotoğrafları sınavlara başvuruları esnasında T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir." ifadelerini kullandı.

ÖSYM Başkanı Aygün'den öğrencilere yeni duyuru geldi! Artık ÖSYM o ücreti almayacak

ÖSYM tarafından yapılan duyuru ise şöyle:

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde Güncel Fotoğrafı Olmayan Adayların T.C. Kimlik Kartlarındaki Fotoğraflarıyla Sınavlara Başvuru Yapabilmeleri

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylardan ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki (AİS) fotoğrafı güncel olmayanlar, fotoğraf güncellenmesi için başvuru merkezlerine gitmeden sınavlara başvurularını yapabileceklerdir. Bu durumdaki adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki fotoğrafları, sınava başvuru esnasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını henüz edinmemiş adaylar ise ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde bulunan geçerlilik süresi dolan fotoğraflarını, başvuru merkezleri aracılığıyla güncelleyebilecekleri gibi Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarını edindikleri takdirde sistemdeki fotoğraflarını Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla güncelleyebileceklerdir.

ÖSYM Başkanı Aygün'den öğrencilere yeni duyuru geldi! Artık ÖSYM o ücreti almayacak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler