ÖSYM Başkanı Özer Yeni Üniversite Sınavı İçin Planlanan Tarihi Açıkladı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer açıklamalarında Yükseköğretim Kurumları Sınavı için planlanan tarihi belirtti.

ÖSYM Başkanı Özer Yeni Üniversite Sınavı İçin Planlanan Tarihi Açıkladı

PLANLANAN SINAV TARİHİ 

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. ÖSYM Başkanı Özer konu ile ilgili olarak tüm hazırlıkların yapıldığını ifade ederek "Sınava başvuru mart ayı içinde yapılacak. Sınav, okullar kapandıktan sonra gerçekleştirilecek. Üzerinde durduğumuz tarih, Ramazan Bayramı sonrasında 23-24 Haziran 2018." dedi.

15 DAKİKA KURALI KALDIRILDI

Ayrıca ÖSYM Başkanı Mahmut Özer mağduriyet yaşanan 15 dakika kuralı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. ÖSYM Başkanı Özer açıklamalarında "15 dakika kuralını kaldırıyoruz. Sınav başlama saati olan 10.00'dan sonra öğrenciler sınava alınmayacak. Öğrencinin lehine olabilecek ve ÖSYM'nin işleyişinde herhangi bir problem oluşturmayacak her türlü iyileştirmeyi yapacağız." ifadelerine yer verdi.

ÖNCELİK GÜVENLİĞİ MAKSİMUM SEVİYEDE TUTMAK

"Önceliğimiz, ÖSYM içerisinde güvenliği maksimum seviyede tutmak, ondan sonra sınavın sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak. Sınav kuralları ile ilgili şu anda çalışma yapıyoruz. Sınavların ölçme ve değerlendirme ilkeleri açısından isabetli ve geçerli olması da her daim önceliğimiz." diyerek açıklamalarına devam eden ÖSYM Başkanı Mahmut Özer, "YÖK tarafından açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınav sisteminin gerçekleştirilmesiyle ilgili her türlü hazırlığımızı yaptık. Onunla ilgili hiçbir problemimiz yok." dedi. 

"ENGELLİLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ"

Ayrıca ÖSYM Başkanı Mahmut Özer açıklamalarında iki oturum sınav ücretinin 120 TL olmasını planlandığını ifade etti. Engellilerin sınava girebilmelerine ilişkin de açıklama yapan Mahmut Özer, açıklamalarında "2018 yılı için tüm sınav merkezlerinde engellilerin sınava girebilmesiyle ilgili hazırlıklarımız devam ediyor. Hedefimiz bu. Engelliler bizim için çok kıymetli, engellilerin önündeki engelleri kaldıracağız." ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
zuhal
zuhal - 2 yıl Önce

Sınav takviminin geç açıklanması, sınavla ilgili değişiklik olacak mı olmayacak mı gibi belirsizliklerden dolayı zaten yeterince zaman kaybediyoruz, üniversite sınavı gibi kpss nin de gy-gk kısmı en azından B kadrolar da olduğu gibi 2 yıl geçerliliği olsun, en azından yüksek net yaptığımızda bir yıl daha bu neti korumuş olup örneğin ben öğretmen adayı olarak diğer sınavlarda daha yüksek net yapmak için uğraşablirim, diğer bölümler için de geçerli iibf, fef ve diğerleri en azından alan sınavlarına çalışmak için herkesin zamanı daha çok kalır.

melis
melis - 2 yıl Önce

15 dk kuralının kalkmamalı. çünkü sınava başlarken sonradan gelen öğrenciler yerine oturuyor sınav görevlisi ile konuşuyor tam bir dikkat dağınıklığı oluyor. benim için en az 5 soru kaybıma neden oldu bu olay. lütfen 15 dk kuralını geri getirin gerçekten dikkatimiz dağılıyor!!!