banner731

ÖSYM Yeni e-Sınav Merkezi Kuracak

ÖSYM Başkanlığı ile Çukurova Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Bu protokol kapsamında Ankara, İstanbul ve İzmir'den sonra Adana'da da 400 kişilik elektronik sınav merkezi kurulacak

EĞİTİM 23.10.2019, 16:48
ÖSYM Yeni e-Sınav Merkezi Kuracak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı ile Çukurova Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Bu protokol kapsamında Ankara, İstanbul ve İzmir'den sonra Adana'da da 400 kişilik elektronik sınav (e-Sınav) merkezi açılacak.

Çukurova Üniversitesi yerleşkesi içerisinde ÖSYM tarafından e-Sınav merkezi kurulmasına ilişkin protokolü ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ve Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar imzaladı.

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN AÇIKLAMA YAPTI

Bu konu hakkında ÖSYM Başkanı Aygün bir açıklama yaptı. Aygün açıklamasında "Herkes için her yerde olma anlayışımızdan hareketle adaylarımızın sınavlara erişimini kolaylaştırmak ve çağın gereği olan e-Sınav hizmetlerimizi arttırmak amacıyla Adana'da Çukurova Üniversitesinde bir e-Sınav merkezi oluşturulmasıyla ilgili protokol imzaladık." ifadelerine yer verdi.

Bunun yanı sıra açıklamalarında Ankara, İstanbul ve İzmir'de toplam 5 bin 500 adayın sınava girebileceği e-Sınav merkezlerinin bulunduğunu ifade eden Aygün şöyle devam etti:

"Merkezlerin bir yenisini, Adana'da ekleyecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böylelikle toplamda dört e-Sınav merkezimiz olacak. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Yorumlar (0)