ÖYP Güz Dönemi Tercih Sonuçları YÖK Tarafından Açıklandı!

Yükseköğretim Kurulu resmi internet sitesi tarafından yayımlanan duyuruya göre; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) güz dönemine ait tercih sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. İşte sonuç sorgulama ekranı...

ÖYP Güz Dönemi Tercih Sonuçları YÖK Tarafından Açıklandı!

Yükseöğretim Kuruluna ait resmi web adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı.

Yayımlanan duyuruda ise; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) güz dönemi tercihlerinin açıklandığı ifade edildi.

Ayrıca adayların üniversitelerin Lisansüstü tercih sonuçlarına ulaşabilmeleri için bu yolu izlemeleri gerekiyor; YÖKSİS >> ÖYP İşlemleri >> Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı >> ÖYP Aday İşlemleri >> Lisansüstü Tercih Sonuçları >> Dönem

 Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında lisansüstü eğitim programlarına yerleşebilmeleri uygun görülen araştırma görevlilerinin alt kısımda yer alan belgelerle beraber en geç 5 Ekişm 2018 tarihi mesai bitimine kadar lisansüstü eğitim yapmak için yerleştirildikleri üniversitelerin ilgili enstitülerine başvuru yapmaları gerekiyor.

Belgeler ise;

"Talep edilen belgeler; ALES sonuç belgesinin yanı sıra, yabancı dil sınav sonuç belgesi ile, Lisans transkripti ve ayrıca; ÖYP araştırma görevlisi kadrosuna atandığına dair belge" olarak açıklandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 19:46
YORUM EKLE