PNS Çağı Hakkında Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarında parlayan nesneler sendromu diye bir sendrom olduğunu, bu çağın PNS çağı olduğunu yani sürekli bir şeyin parlatıldığını ve sürekli bir şeyin moda haline getirildiğini ifade etti.

PNS Çağı Hakkında Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde "Eğitim 4.0" temasıyla Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde düzenlenen "EDUCCON 2018" eğitim konferansına katıldı.

PNS ÇAĞI AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Selçuk burada çeşitli açıklamalarında bulundu. Bakan Selçuk buradaki açıklamalarında parlayan nesneler sendromu (PNS) diye bir kavram bulunduğuna işaret etti ve bu çağın PNS çağı olduğunu vurguladı.

Bakan Selçuk açıklamalarında  sürekli bir şeyin parlatıldığını, sürekli bir şeyin moda haline getirildiğini ve dikkatlerin dağıtıldığını ifade ederek odaklanmaya fırsat verilmediğini ifade etti.

Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarının devamında "Çocuklarda benim çok rahat gördüğüm ve telefon veya başka dijital araçlarla da PNS'nin giderek güçlendiği bir döneme doğru geliyoruz" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının devamında "Bu çocuklarda benim çok rahat gördüğüm ve telefon veya başka dijital araçlarla da PNS'nin giderek güçlendiği bir döneme doğru geliyoruz." ifadelerine yer veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu meselenin bir idealizmle de alakalıysa bizim küçük küçük çukurlar yerine kuyu kazılması gerektiğini ifade ederek odaklanılması gerektiğini vurguladı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE