Resmi Gazete'de Ders ve Ek Ders Saatleri ile ilgili flaş değişiklik!

Resmi Gazete'de Ders ve Ek Ders Saatleri ile ilgili flaş değişiklik!

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında ders ve ek ders saatleri ile ilgili flaş bir karar yayımlandı. Yayımlanan kararda Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16 ncı maddesinin birinci fıkrasına ekleme yapıldı.

 Resmi Gazete' de Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatleri ile ilgili karar hakkında düzenleme gerçekleştirildi.

DERS VE EK DERS SAATLERİ HAKKINDA FLAŞ KARAR!

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 3198) ile yapılan düzenlemede Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16 ncı maddesinin birinci fıkrasına ekleme yapıldığı görüldü.

YENİ KARAR İLE EKLEME YAPILDI

Yayımlanan kararda, "Ekli "Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar"ın yürürlüğe konulmasına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 89 uncu maddesi ile 439 sayılı Kanun hükümleri gereğince karar verilmiştir. "denildi.

EK DERS ÜCRETLERİ GEÇİCİ GÖREV YAPTIKLARI KURUMLAR TARAFINDAN ÖDENECEK

Öte yandan kararda, "1/12/2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16 ncı maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki bent eklenmiştir. "c) Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde yürütülen okul sporları, halk oyunları ve izcilik faaliyetleri ile Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihlerde kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilen personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti, görev süresi ve diğer hususlar belirtilir." ifadeleri yer aldı.

Resmi karara ulaşmak için tıklayınız
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler