Sağlık ve İlahiyat Alanlarında Lisans Tamamlama Başvuruları YÖK Tarafından Alınmaya Başlandı!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruya göre; Sağlık ve İlahiyat Alanlarında Lisans Tamamlama Başvurularının alınmaya başlandığı ifade edildi. İşte merak edilen tüm detaylar sitemizde...

EĞİTİM 09.08.2018, 14:38 30.01.2019, 23:16
Sağlık ve İlahiyat Alanlarında Lisans Tamamlama Başvuruları YÖK Tarafından Alınmaya Başlandı!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı yeni bir duyuru yayımlandı.

Yayımlanan duyuruya göre; Sağlık ve İlahiyat Alanlarında Lisans Tamamlama Başvurularının alınmaya başlandığı açıklandı.

Yayımlanan duyuru içerisinde yer alan ifadelerde ise;

"İlahiyat ön lisans programlarından mezun olan adaylara bu yıl ilk defa İlahiyat Lisans Tamamlama hakkı verilmiştir.

İlahiyat Alanında Lisans Tamamlama Programına, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları da dahil olmak üzere 18 Mayıs 2018 tarihinden önce ilahiyat ön lisans programından mezun olan tüm adaylar başvurabilecekler.

2015 yılından itibaren yapılan Sağlık Alanında Lisans Tamamlama başvuru, tercih ve yerleştirme işlemleri ise bu sene de devam ediyor.

Yükseköğretim Kurulunca belirlenen sağlık ön lisans programlarından 19 Kasım 2014 tarihinden önce mezun olan adaylar 2018 Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvurabilecek.

Her iki programda da yerleştirme işlemleri, adayların ön lisans not ortalamaları ve tercihleri doğrultusunda Yükseköğretim Kurulunca gerçekleştirilecek.

Başvuru ve tercih işlemleri 9 Ağustos 2018 (Saat:14:00) – 17 Ağustos 2018 (Saat:17:00) tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulunun resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacak." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (12)
lara 1 yıl önce
18.05.2018 tarihinden sonra birçok kişi aöf ilahiyat önlisanstan mezun oldu ve bu durumda başvuramayacaklar. diyanet işleri de hakkaniyetli davranmayacaksa başka kim davranacak. emekler heba olmasın.
Rana Melikşah 1 yıl önce
Bu ne saçma bir düzen yaa. Kime göre neye göre ayarlandı? Benim diplomada 28 Mayıs 2018 yazıyor. 3 ders sınavına bile kalmadım. 10 günlük bir farktan dolayı başvuramıyorum. Yazıklar olsun
Esra Bayseckin 1 yıl önce
Çok saçma birşey çünkü ben üç ders sınavını yeni verdim şimdi bu kabul olmuyor aynı yıl mezunu olmuyormuyuz
ülkü 1 yıl önce
10 günle kaçiriyorum 28 mayis mezunuyum. Bu işte bir hata olmali mezun oldugumuz halde başvuramiyoruz bu tarih degşmeli..
Ayse 1 yıl önce
Neden 2014 en son tarih 2015 2016. 2017 degil
nilay 1 yıl önce
ben de 3 ders sinavindan sonra mezun oldum...üç ay geç mezun olduk diye bu hak elimizden alinmasin lütfen
SARUHAN BEY 1 yıl önce
merhaba arkadaşlar..yök lisans tamamlama sayfası açılmıyor arkadaşlar neden acaba ??
pınar 1 yıl önce
Sağlıkta lisans tamamlama neden 2014 ve öncesi? Bizim ne suçumuz var biz neden okuyamıyoruz? Kaldırılsın bu kural bizlerde başvurmak istiyoruz. Zaten dgs de engel oldunuz millete bari bunda milletin önünü açın bizlerde başvuralım. Haksızlık bu yapılan keşke okumasaydık daha iyiydi. Zaten binlerce kişiyi mağdur ettiniz. Yazıktır bu yapılan. Önümüz tamamen kapatıldı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın