Şanlıurfa'lı Öğretmen Adayı Hamallık Yapıyor

Adıyaman Üniversitesi mezunu olan Şanlıurfalı öğretmen adayı yıllardır atamasının gerçekleşmemesinden dolayı ailesinin geçimini hamallık yaparak sağlamak durumunda kaldı.

EĞİTİM 09.09.2017, 13:59 09.09.2017, 14:54
Şanlıurfa'lı Öğretmen Adayı Hamallık Yapıyor

Adıyaman Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlayan Şanlıurfalı öğretmen adayı Mehmet Emin Albayrak'ın yıllardır atamasının gerçekleşmediği ve ailesinin geçimini sağlamak için hamallık yaptığı ortaya çıktı.

Fıstık Taşıyıcılığı Yapıyor

Mehmet Emin Albayrak 2013 yılında Adıyaman Üniversitesi'nden mezun oldu. Ancak o zamandan beri öğretmen ataması gerçekleşmedi. Albayrak bu durumdan mütevellit olarak ailesinin geçimini sağlamak için fıstık taşıyıcılığı yapmaya başladı.

Atanamayan Öğretmen Albayrak:

''Ben ailemin en büyüğü olarak, kardeşlerime ön ayak olup, hepsini okutmaya çalıştım. Tabii ki okumanın da belli bir masrafı var. Ben 6 yaşındayken ailemden koptum. Evimiz köydeydi ve köyde okul yoktu. Babam da 3 kardeşimle beraber bizi okula kaydetti. Biz o kulda okuduk. Yatılı kaldığımız için bazen haftalarca, aylarca ailemizle görüşemiyorduk. Ortaokulu bu zor şartlarda okuduk ve bitirdik.'' diye konuştu.

Maddi Sıkıntılardan Dolayı Adana'da Lise Okudum

Maddi sıkıntılarının olduğunu ve bu durumdan dolayı liseyi okumak için Adana'ya gittiğini anlatan öğretmen adayı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

''Maddi sıkıntılarımız olduğu için yılda bir defa eve gidiyordum. Bundan dolayı bayağı aile özlemi çektik. Lise döneminde okullar tatil olduğunda dışarı gidip çalışıyorduk. Üniversite sınavına girdim ve 2009'da Adıyaman Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'ne kayıt yaptım. Puanım iyi olmasına rağmen İstanbul gibi bir yerde okuyabilirdim ama maddi sıkıntılardan dolayı en yakın ilde üniversite okumak zorunda kaldım. Adıyaman Üniversitesinde 4 yıl sosyoloji bölümünü okudum. 2013'te de üniversiteden mezun oldum.''

Hayal Kırıklığına Uğradım

Atanamayan öğretmen Albayrak. KPSS sınavına girdiğini ve iyi bir puan aldığını ancak atanamadığını ifade ederken şu açıklamayı yaptı:

''Urfa'nın 12 milletvekili ve belediye başkanlarıyla bizzat görüştüm. Ben okulu bitirdiğimden bu yana hepsi tek tek bana söz verdiler ama arkası gelmiyor. Yani hepsi şahsen beni tanıyor. Ne durumda olduğumu da biliyorlar. Gelip burada hamallık yapıyorum. Evime ekmek götürmek için geliyorum buraya, yerleri süpürüyor ve çaycılık yapıyorum. Kardeşlerimi okutmak istiyorum. Bunlar beni 3 sene oyaladı. Hep söz verdiler ama devamı gelmedi. Beni üzen tek şey, söz verip sözlerinde durmamaları. Bana verdikleri her söz bir umut oldu. Ama o umut her zaman beni hayal kırıklığına uğrattı.''

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
7 ceket 2 yıl önce
12 vekile ulaşmak için harcadığın çabayı keşke kpps için harcasaydın.12 vekil seni sınavsız torpille işe alacak yani.bu kafayla daha çok hamallık yaparsin