Sınavlar nasıl yapılacak? MEB resmi olarak açıkladı! 4 Ocak'tan sonra sınavların nasıl yapılacağı belli oldu!

Sınavlar nasıl yapılacak? MEB resmi olarak açıkladı! 4 Ocak'tan sonra sınavların nasıl yapılacağı belli oldu!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni bir genelge gönderildi. Gönderilen genelge kapsamında 4 Ocak'a kadar yüz yüze ya da uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınavların yapılmayacağı belirtildi. 4 Ocak tarihinden sonra ise sınavların yüz yüze olarak yapılması planlanıyor. Detaylar haberimizde

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla 81 ile genelge gönderildi. Gönderilen genelge kapsamında uzaktan eğitim faaliyetlerinin nasıl yürütüleceği belirtilirken, sınavların nasıl olacağı da açıklandı.

SINAVLAR ONLİNE YAPILACAK

Koronavirüs salgını kapsamında artan vakaların engellenmesi adına resmi ve özel örgün eğitimde eğitim gören öğrencilerin eğitimlerinin 20 Kasım - 4 Ocak tarihleri arasında online - uzaktan olarak devam edilmesine karar verildi. Konuyla ilgili karar geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından karar, kabine toplantısı sonrasında açıklanmıştı.

SINAVLARIN 4 OCAK'TAN SONRA YÜZ YÜZE YAPILMASI PLANLANIYOR

Bakan Selçuk'un imzasıyla gönderilen genelgede, sınavlarda konusuna açıklık getirildi. Şu ifadeler kaydedildi:

"4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra sınavların, ilgi ve yazılarda belirtilen ölçme ve değerlendirmeye ilişkin usul ve esaslar kapsamında okul ortamında yüz yüze yapılması planlanmaktadır. Ancak 04 Ocak 2021 tarihinden sonra ölçme ve değerlendirme faaliyetleri ile ilgili hususlar salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilerek ayrıca duyurulacaktır"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.