Sosyal Bilimler Liselerinde Yabancı Dil Sınıfları Oluşturulacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan açıklamada sosyal bilimler liselerinde yabancı dil sınıflarının oluşturulacağı ifade edildi.

EĞİTİM 16.03.2017, 13:43
Sosyal Bilimler Liselerinde Yabancı Dil Sınıfları Oluşturulacak

Milli Eğitim Bakanlığının resmi web adresinde bir açıkalama yayımlandı. Yayımlanan açıklamada Yükseköğretime geçişte dil alanına kaynaklık eden seçmeli dersler sosyal bilimler liselerindeki öğrencilerinin seçimine açıldığı ifade edildi. 

Yayımlanan açıklamda Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibarıyla tüm ortaöğretimde alan uygulaması kaldırılarak yerine yatay ve dikey geçişlere imkân veren, esnek bir yapıda oluşturulan ortak ve seçmeli derslerin yer aldığı haftalık ders çizelgeleri uygulamaya konuldu. Ayrıca yapılan bu düzenleme ile ortaöğretimden yükseköğretime geçişte MF, TM, TS ve DİL puanı türlerine göre öğrenci alan yükseköğretim programlarına öğrencilerin hazırlanabilmesi için ders seçimleri hazırlandı. Hazırlanan ders seçimleri yapılan değişikliklerre göre yapıldı.

Konu ile ilgili olarak Sosyal bilimler liselerinde öğrencilerin seçmeli ders havuzundaki derslerden yapacakları ders seçimleriyle söz konusu liselerde yabancı dil sınıfları oluşturulacak. Bu bağlamda bu liselerin öğrencilerine dil puanı türü getirilecek. Ayrıca yükseköğretim programlarına yönelik alt yapı desteği sağlanmış olacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
veli 2 yıl önce
Bu tüm sosyal bilimler liselerinde dil bölümü açılabilir demekmidir?