Sürücü Kurslarında Değişiklik! Yeni Bir Ders Geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı talimat verdi MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü sürücü kurslarıyla alakalı olarak yeni bir değişikliğe gidildi. sürücü kurslarında yeni bir ders ele alınacak.

EĞİTİM 27.01.2017, 10:43 27.01.2017, 10:56
Sürücü Kurslarında Değişiklik! Yeni Bir Ders Geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Afyonkarahisar'da 21 Kasın 2015 tarihinde meydana gelen kaza ile alakalı olarak yeni bir rapor hazıradı.

Hazırlanan raporu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafında gönderen bakanlık bu tür kazalarının önüne geçebilmek için bazı önerilerde bulundu. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün aracılık etmesiyle beraber 81 il milli eğitim müdürlüğüne talimat iletildi.

Bakanlık tarafından gönderilen, ilk ve orta dereceli okullarda bulunan trafik derslerinde hemzemin geçitler konusuna daha fazla dikkat çekilmesini içeren raporlarıda talimat listesine ekledi.

MEB, sürücü kurslarında demiryolu hemzemin geçitlerinin kullanımlarıyla alakalı olarak teorik eğitimleri artırılmasını ve sınavlarda zorunlu uygulama yapılmasını istenildiğini belirtti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)