TEOG'dan Sonra Yeni Sistemin Ne Zaman Açıklanacak? Başbakan Yıldırım Açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında TEOG'dan sonra yeni sistemin ne zaman açıklanacağını ifade etti.

TEOG'dan Sonra Yeni Sistemin Ne Zaman Açıklanacak? Başbakan Yıldırım Açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım Erzincan Üniversitesi 2017-2018 akademik yıl açılışı ve fahri doktora tevcih törenine katıldı. Başbakan Binali Yıldırım burada bir konuşma yaptı ve konuşmasında TEOG'dan sonraki sistemin ne zaman açıklanacağını ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım söz konusu açıklamalarında "81 ilimize en az bu kadar hizmet yaptık. Üniversite büyüdükçe, şehir büyüdükçe Türkiye büyüyor, Türkiye kalkınıyor. Durmadan yorulmadan güçlü Türkiye'yi inşa ediyoruz. Erzincan Üniversitesi'nden Türkiye'nin geleceğine damga vuracak nice bilim, kültür, siyaset adamları yetişmeye devam edecek. Bu uğurda çaba gösteren üniversitemizin saygıdeğer hocalarına, yöneticilerine ayrıca şükranlarımı sunuyorum. 2018-2019 için üniversite giriş sisteminde bazı yenilikler yapıldı. Sınav basitleştirildi. Eskiden 76 üniversite vardı, şimdi 186 üniversite var. Liselerden mezun olanların sayısı neredeyse üniversiteye gireceklerin sayısına yaklaştı." ifadelerine yer verdi.

"1 - 2 GÜN İÇİNDE AÇIKLANACAK"

Ayrıca TEOG hakkında değerlendirmelerde bulunana Başbakan Binali Yıldırım "TEOG diye bilinen ortaokuldan liseye geçiş için bir sistem vardı. Bu sistemde de bir değişikliğe gidiyoruz. Bu seneden itibaren uygulayacağız. Bunun son şekli verildi, MEB, uzmanlar, hocalarımızın görüşleri, ilgili STK'ların görüşleri dikkate alınarak çerçeve çizildi. 1-2 gün içinde Milli eğitim Bakanımız bunu kamuoyu ile paylaşacak." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 23:08
YORUM EKLE