TEOG Sonuçlarına Göre Yerleşemeyen Öğrencilere Müjde !

TEOG sonuçları neticesinde herhangi bir liseye yerleşemeyerek açık liseye otomatik kaydı yapılan öğrencilerin, boş kontenjanı olan liselere yerleştirme başvuruları başladı...

EĞİTİM 26.09.2016, 11:16 26.09.2016, 11:24
TEOG Sonuçlarına Göre Yerleşemeyen Öğrencilere Müjde !
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarına göre, bazı öğrenciler hiçbir liseye yerleştirilemedi. Bu öğrencilerin açık liseye kayıtları yapıldı.

Bu durumda olup da açık liseden boş kontenjanı bulunan liselere geçmek isteyen öğrenciler için başvuruları başladı ve 30 Eylül'e kadar devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği yazıda, TEOG tercih, yerleştirme ve nakil işlemlerinin sona erdiği hatırlatıldı. Tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri sırasında herhangi bir liseye yerleşemeyerek açık liseye yönlendirilen öğrencilerin, boş kontenjanlar doğrultusunda örgün eğitime kayıt yaptırabilecekleri ifadelerine yer verdildi.

2016 TEOG sonuçlarına göre, herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrencilerin bulundukları illerde 5 Eylül-8 Eylül öğrenci yerleştirme ve nakil işlemleri sırasında verilen kontenjanlara göre, 30 Eylül'e kadar başvuru yapabilecekler.

Açık lise için kayıt süresi de 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)