TEOG Yerine Getirilecek Olan 3 Model Bakanlar Kuruluna Sunulacak

TEOG bu sene uygulanmayacak. TEOG yerine uygulanacak sistem için Bakanlar Kuruluna 3 model sunulacak.

TEOG Yerine Getirilecek Olan 3 Model Bakanlar Kuruluna Sunulacak

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarında bu sene için TEOG'un uygulanmayacağını ifade etti. Kaldırılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin yerine liseye geçişte uygulanması için planladığı modeller, bugün Bakanlar Kurulu'na sunulacak.

BAKANLAR KURULUNA 3 MODEL SUNULACAK

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanacak. Bakanlar Kurulunda yeni TEOG için yeni kurgulanan üç modelin sunumu yapılacak. Modellerin avantaj ve dezavantajları, öğrenci istatistikleri ve bütçeleri anlatılacak. Modeller kurgulanırken, öğrencilerin sınav stresini en aza indirmek, öğretmenleri daha aktif hale getirmek ve ailelerin ekonomik harcamalarını düşürmek amaçlandı.

MGK KARARLARININ GÖRÜŞÜLMESİ BEKLENİYOR

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin bağımsızlık referandumundan dolayı Milli Güvenlik Kurulu toplantısı 5 gün önceye çekildi. Bugün gerçekleştirilecek olan Bakanlar Kurulunun konusunun ise MGK'da alınana kararların olması bekleniyor. Ayrıca Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun aktardıklarına göre Bakanlar Kurulunda milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren ve kaldırıldığı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından açıklanan TEOG yerine getirilmesi planlanan modellerin sunumu da yapılacak.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE