Terörle Mücadelede Şehit Olan Personelin ve 15 Temmuz Şehitlerinin, Eş ve Çocuklarına Üniversitesi Hakkı Verilecek

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı. Söz konusu duyuruda ise; terör şehidi yakınları ile 15 temmuz şehitlerinin eşleri ve çocuklarına üniversite hakkı sağlandığı belirtildi. İşte detaylar.

EĞİTİM 14.09.2018, 11:11 30.01.2019, 20:15
Terörle Mücadelede Şehit Olan Personelin ve 15 Temmuz Şehitlerinin, Eş ve Çocuklarına Üniversitesi Hakkı Verilecek

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı.

Yayımlanan duyuruda ise terörle mücadele kapsamında terörle mücadele ederken şehit olan EGM ve Jandarma Genel Komutanlığı'nın yanı sıra, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ile beraber 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminde şehit olanların 2018- 2019 yılı eğitim öğretim döneminde Türkiye'de yer alan yükseköğrenim kurumlarında kayıtlı eş ve çocuklarına eğitim verileceği ifade edildi.

Kayıtları bulunanların programı ile aynı şartları bulunan yükseköğrenim kurumlarına başvuru yapabileceği belirtildi ve ikinci öğretimde olsa kayıtların yapılabileceği belirtildi.

Kayıtlı olunan yükseköğretim kurumunun yer aldığı ilin dışında diğer illerde devlet yükseköğretim kurumlarında bulunan öğrencilerin devlet kurumlarında yer alan programlara ve vakıf üniversitelerine kayıtlı olanların vakıf yükseköğretim kurumlarına başvuru yapabilecekleri duyuruldu.

Diğer yandan öğrenciler yükseköğretim kurumlarına 19 Eylül 2018- 2 Ekim 2018 tarihleri arasında (Salı günü mesai bitimine kadar) başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Söz konusu diğer detaylara alt kısımda yer alan bağlantı adresleri üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)