Türk Dil Kurumu'ndan Burs Başvuru Duyurusu! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Türk Dil Kurumu üniversite öğrencilerine burs veriyor. TDK tarafından verilen öğrenci bursuna başvurular nasıl yapılacak? Türk Dil Kurumu lisans ve lisansüstü öğrenci bursu detaylarına dair tüm ayrıntılara haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

EĞİTİM 13.11.2018, 23:49 17.01.2019, 22:02
Türk Dil Kurumu'ndan Burs Başvuru Duyurusu! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Türk Dil Kurumu resmi internet sitesi üzerinden üniversite öğrencilerine sağlanan burs hakkında bir duyuru yayımladı. 

TDK tarafından yayımlanan burs duyurusunda; öğrencilerin burs başvurularını hangi tarihler arasında yapacaklarına dair bilgiler verdi. Türk Dil Kurumu bursuna dair yayımlanan duyuru metni ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

TDK'DAN BURS BAŞVURUSU DUYURUSU

Türk Dil Kurumu internet sayfasından ilan ettiği burs başvurularının lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik olduğunu duyurdu. 

Bu bağlamda bu burslar için başvuruda bulunacak öğrencilerin 14 Kasım ile 23 Kasım arasında başvuru yapmaları gerektiğini bildiren TDK başvuruların nasıl yapılacağını da açıkladı. 

Türk Dil Kurumu Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

Kurumumuz tarafından 2019 yılı Ocak ayı itibarıyla verilecek olan eğitim ve araştırma bursu başvuruları 14-23 Kasım 2018 tarihleri arasında alınacaktır.  Başvurular www.turkiye.gov.tr adresinde yer alan e-Hizmetler bağlantısında bulunan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu başlığı altındaki uygulamadan yapılacaktır.

Bursunun devam etmesini isteyen lisans öğrencilerinin dilekçeleriyle birlikte diğer evraklarını posta yoluyla Türk Dil Kurumu Başkanlığı Atatürk Bulvarı No.: 217 06680 Kavaklıdere/ANKARA adresine ulaştırmaları gerekmektedir. Bu öğrencilerin e-devlet üzerinden yapılan başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Yorumlar (0)