Türkiye Burs Analizi Rapor Sonuçları Açıklandı! Öğrencilerin Aylık Burs İmkanı 418 TL

E-Bursum tarafından Türkiye'de düzenlenen araştırma sonucu açıklandı. Türkiye Burs Analizi Raporu sonuçlarına göre öğrencilerin aylık burs imkanı 418 Türk Lirası olarak bildirildi...İstanbul ise fazla burs verilen şehir olurken, en az burs verilen il ise; Hakkari 5 bursiyerle en az burs verilen şehir oldu...

EĞİTİM 23.05.2019, 17:41
Türkiye Burs Analizi Rapor Sonuçları Açıklandı! Öğrencilerin Aylık Burs İmkanı 418 TL

Türkiye Burs Analizi Raporu sonuçları açıklanduı. Buna göre Lisans öğrencileri için öğrenci basına düşen burs miktarı ise aylık olarak 418 Türk Lirası şeklinde bildirildi.

Türkiye Burs Analizi Raporuna göre 30  kurumun vermiş olduğu burs miktarı 115 milyon 839 bin 400 Türk Lirası olarak açıklandı ve söz konusu tutar 33 bin 943 öğrenciye dağıtıldı.

EN FAZlA BURS TIP FAKÜLTESİNE VERİLDİ

Tüm fakülteler arasında ise tıp fakültesi tüm bursiyerlerin yüzde 14’ünü oluşturarak en fazla burs alan fakülte oldu.

En fazla bursu İstanbul Üniversitesi alırken, sahip olduğu öğrenci sayısına oranla en fazla burs ise Boğaziçi Üniversitesi’nin.

EN AZ BURS VERİLEN İL

Rapora göre, burs verilen öğrencilerin yüzde 65’i kadın öğrenciler olurken, yüzde 35’ini ise erkek öğrenciler oluşturdu.

EN FAZLA BURS VERİLEN İL

Hakkari 5 bursiyerle en az burs verilen şehir olurken, onu sırasıyla 13 öğrenciyle Tunceli ve 14 öğrenciyle Bitlis izledi. İstanbul ise fazla burs verilen şehir oldu

Yorumlar (0)