Üniversite Kayıt Tarihleri Belli Oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı aracılığı ile yapılan YKS tercih işlemleri için sona gelindi. Bu bağlamda üniversite kayıt tarihleri araştırılıyor.

EĞİTİM 29.07.2019, 10:52
Üniversite Kayıt Tarihleri Belli Oldu

Üniversite kayıt işlemlerinin başlayacağı tarih, YKS tercih işlemlerini tamamlayan üniversiteli adayları tarafından araştırılıyor. Konu ile ilgili olarak YKS tercih işlemlerinin sonuna gelindiğinde üniversite tercihlerinin hangi tarihler arasında yapılacağı araştırılıyor.

KAYIT TARİHİ BELLİ OLDU

YKS sonuçlarına göre belli bir programa kayıt hakkı kazanan adayların işlemleri 19 Ağustos 2019 ile 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bunun yanı sıra elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için gereken belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu olacak.

EK YERLEŞTİRME

Yerleştirme işlemleri sona erdiğinde boş kalan kontenjanlar Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ilan edilecek. Yükseköğretim programlarının 2019-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacak.

Ayrıca merkezi yerleştirmede bir programa yerleşen adaylarek yerleştirme için tercih yapamayacak. 

Yorumlar (0)