Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Vakıflar ve Kurumların Listesi

Üniversite kayıtlarını tamamlayan üniversite adayları artık burs arayışlarına başladılar. Bu kapsamda Kamupersoneli.net ailesi olarak karşılıksız burs veren vakıflar ve kurumları sizler için derledik.

EĞİTİM 11.09.2018, 23:35
Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Vakıflar ve Kurumların Listesi

Üniversite kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından artık öğrenciler diğer ihtiyaçlarını gidermek için yoğun bir çaba içine girdiler. 

Bu kapsamda burs arayışına giren öğrenciler burs veren kurumları ve vakıfları araştırmaya başladılar. Bu çerçevede Kamupersoneli.net ailesi olarak bizlerde öğrencilere karşılıksız burs veren vakıfların listesini derledik. 

KARŞILIKSIZ BURS VEREN VAKIFLARIN LİSTESİ

ÖSYM tarafından açıklanan YKS yerleştirme sonuçlarının ardından tercih işlemlerini yapan ve bir programa yerleşen adaylar burs arayışı içine girdiler. Bizlerde bu öğrenciler için burs veren bazı kurumları ve bu kurumların verdikleri burs miktarları ile ilgili detayları derledik. Bu çerçevede çok sayıda vakıf tarafından belirli sürelerle sağlanan burs miktarları ve yıllık kaç ay burs verileceğine ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte Karşılıksız Burs Veren Vakıflar ve Kurumlar

Çağdaş Eğitim Vakfı: Tüm kademe öğrencilere 10-12 ay 80-200 lira arasında burs veriyor.

Çelikel Eğitim Vakfı: 12 ay 650 lira veriyor. Başvuru için son tarih 13 Eylül. Adayın bu yıl İstanbul'da lisansa kaydolması gerekiyor.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı: Tam burslulara aylık 450 lira veriyor. Başvuru 30 Eylül'de bitecek.

Malatya Eğitim Vakfı: Yaklaşık 800 öğrenciye aylık 250 lira sağlıyor.

Mehmet Zorlu Vakfı: Lisans öğrencilerine 9 ay 450 lira burs sağlıyor.

NEF Vakfı: Devlet üniversitelerinde okuyanlara 12 ay 200 lira burs var.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı: Devlet üniversitelerinde sağlık ve sosyal bilimler alanındaki 2'nci sınıf ve üstü öğrencilere veriliyor. Aylık 350 lira.

TEKFEN Vakfı: 500 öğrenciye burs var. Geçen yıl liseliye 270, üniversiteliye 580 lira verildi. Başvuru, 10-28 Eylül tarihleri arasında.

TÜBİTAK: Aylık 750 lira olan bursun başvuruları Ekim'de.

Türk Dil Kurumu: Lisansa aylık 700, doktoraya bin 500 lira olan bursun başvuruları Kasım'da.

Vakıflar Genel Müdürlüğü: Burs, öncelikli olarak anne veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere veriliyor. 8 ay 250 lira ödenecek üniversite bursu için başvuru 15 Eylül-30 Ekim'de.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)