Üniversitede skandal! Yurtta ölen üniversiteli öğrencinin cesedi 2 ay sonra bulundu

Yeni Zelanda her yıl 100 binin üzerinde uluslararası öğrenciyi ağırlıyor. Eğitim kalitesiyle ve yaşam koşullarıyla sık sık gündeme gelen Yeni Zelanda bu kez Canterbury Üniversitesi'nde yaşanan skandalla gündeme bomba gibi düştü. Ülkenin haber ajanslarından alınan bilgiye göre Christchurch kentindeki üniversitenin yurdunda kalan öğrencinin cesedi tam iki ay sonra bulundu.

EĞİTİM 26.09.2019, 14:13
Üniversitede skandal! Yurtta ölen üniversiteli öğrencinin  cesedi 2 ay sonra bulundu

Yeni Zelanda'daki Canterbury Üniversitesi'nde okuyan bir öğrencinin cesedi, yurt odasında öldükten iki ay sonra bulundu. Christchurch kentindeki üniversitenin yurdunda kalan öğrencinin cesedi, yurtta kalan diğer öğrencilerin odadan gelen kokuyu almaları üzerine fark edildi.

Hayatını kaybeden öğrencinin adı açıklanmadı. Ancak Yeni Zelanda medyasında yer alan haberlere göre, cesedin odada çok uzun süre kalması nedeniyle, kurbanın kimliğinin belirlenebilmesi için polisin Felaket Kurbanı Kimlik Tespiti biriminden yardım istendi. Fakat halen ölüm nedeni araştırılıyor.

Canterbury Üniversitesi Rektör Yardımcısı Cherly de la Rey "Kapsamlı duygusal ve manevi destek programlarının bulunmasına karşın, bunun yaşanması aklımıza bile gelmezdi" dedi.

Olayın adli tıp görevlileri tarafından da soruşturulduğu kaydedildi.

Eğitim Bakanı Chris Hipkins de "üniversitenin kapsamlı bir soruşturma yapmasını beklediğini" belirtti. Hipkins "Bir ünivirsite yurduna çok para verip gidiyorsanız, sadece başınızı sokacak bir yer değil, bununla birlikte manevi destek de verilmesini beklersiniz. Bu vakada bunun olmadığı çok açık" dedi

Yorumlar (0)