banner731

Üniversitelerde yeni dönem başladı: YÖK kararı Resmi Gazete'de yayınlandı

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre bundan sonra öğretim üyesi temininde güçlük çekildiğine karar verilen birimlerdeki doktor öğretim üyesi kadroları ile meslek yüksekokullarında "aynı unvan için kullanılabilir" şartı aranmayacağı aktarıldı.

EĞİTİM 02.11.2019, 12:20
Üniversitelerde yeni dönem başladı: YÖK kararı Resmi Gazete'de yayınlandı

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından öğretim elemanı temininde sıkıntı çekilen bölümlerde görev yapacak öğretim elemanlarıyla ilgili flaş bir kadro kararı verildi. 

YÖK KARARI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, "Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"te değişiklik yapıldığı bildirildi.

YÖK'TEN ÖĞRETİM ELEMANLARI HAKKINDA YENİ DÜZENLEME

Yayınlanan kararda 3 madde yer aldı. Bu kararlar şöyle: 

MADDE 1 – 2/11/2018 tarihli ve 30583 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmeliğin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrasının son cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Yükseköğretim kurumları tarafından yapılan talep üzerine Yükseköğretim Kurulunca öğretim üyesi temininde güçlük çekildiğine karar verilen birimlerdeki doktor öğretim üyesi kadroları ile meslek yüksekokullarında bu şart aranmaz.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Yükseköğretim Kurulu Başkanı yürütür. 

Yorumlar (0)