Üniversiteli Gençlere Aylık 2 Bin TL'ye Kadar Burs Verilecek

Başarılı gençlere devletin yanı sıra pek çok vakıf ve şirket tarafından burs veriliyor. Üniversiteli gençlere aylık 250 TL ile 2 bin TL arasında burs veriliyor. Peki bursların detayları neler?

EĞİTİM 16.09.2019, 15:08
Üniversiteli Gençlere Aylık 2 Bin TL'ye Kadar Burs Verilecek

Üniversiteli gençler için burs başvurusu dönemi başladı. Başarılı öğrencilere devletin yanı sıra vakıf ve şirketler tarafından da burs veriliyor.

Kamupersoneli.net olarak gençlere verilen bursların bazılarını paylaşıyoruz... 

VERİLEN BURSLARIN DETAYLARI

TÜBİTAK tarafından verilen burs kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda belli sıralamada yer alarak, TÜBİTAK'ın belirlediği alanlara yerleşenlere aylık 750-2 bin lira arasında ödeme yapılıyor. Burs başvuruları ise Ekim ayında başlıyor.

KYK Kredi ve Burs başvuruları da e devlet üzerinden yapılacak ve Ekim ayında başlayacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan bursa başvurular 30 Ekim'e kadar yapılacak. 8 ay boyu aylık 250 lira ödenecek. Bunun yanı sıra Anadolu Vakfı bursua 30 Eylül'e kadar başvuru yapılabilecek.

Sabancı Vakfı bursu mezuniyete kadar devam ediyor ve 700 TL veriliyor. Bunun yanı srıa Sütaş Eğitim Bursu kapsamında LYS genel sıralamada ilk 15 bine girenlere aylık 650, giriş puanında önde olanlara 450 lira veriyor. Son başvuru tarihi 20 Eylül.

Borusan Kocabıyık Vakfı sanat bursu aylık 255 ile 750 lira arasında. Başvurular 2 Ekim'e kadar online alınacak. Tekfen Vakfı bursu kapsamında müzik bursu kapsamında aylık 750 euro ödeme yapacak.

Yorumlar (0)