Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuru Tarihleri Açıklandı

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2017-2018 eğitim öğretim dönemi burs başvuru tarihleri açıklandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuru Tarihleri Açıklandı

T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi sitesinde, 2017-2018 eğitim öğretim dönemi burs başvuru tarihlerine ilişkin bir duyuru yayımlandı.

Başvuru Tarihleri Açıklandı !

Yayımlanan duyuruya göre; ortaöğretim burs başvuruları 18 Eylül- 18 Ekim 2017, yükseköğrenim burs başvuruları ile yabancı uyruklu burs başvuruları da 15 Eylül- 30 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Burs Verilme Esasları

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin duyurusu şöyle:

" Genel Müdürlüğümüz tarafından ilköğrenim, ortaöğrenim ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2017 - 2018 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitemizden alınacaktır.

2017 - 2018 EĞİTİM DÖNEMİ BURS BAŞVURU TARİHLERİ

 

Başlangıç

Bitiş

Ortaöğrenim Bursu

18 Eylül 2017

18 Ekim 2017

Yükseköğrenim Bursu

15 Eylül 2017

30 Ekim 2017

Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu


 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir. Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin, Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin duyurular www.vgm.gov.tr internet sitemizden takip edebilir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehtap
Mehtap - 2 yıl Önce

Kızlarım için başvuruda bulunmak istedim yapamadım bana yardımcı olacak biri varmıdır acaba

sizene ismimden
sizene ismimden - 2 yıl Önce

burs içinmi başvuru yapacaktınız