Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Aylık 250 TL Burs Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan detaylar kapsamında, her yıl ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine burs verileceği ifade edilmişti. Peki başvurular ne zaman sona erecek? İşte merak edilenler.

EĞİTİM 05.10.2018, 10:42 18.01.2019, 22:27
Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Aylık 250 TL Burs Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Kamupersoneli.net olarak Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen aylık 250 TL burs ile alakalı olarak detayları derledik.

ÖSYM'nin açıkladığı ek tercih sonuçlarıyla beraber adaylar burs imkanlarına odaklandı.

Burs imkanı sağlayan kurumlardan biri ise Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak açıklanırken VGM her yıl içerisinde düzenli olarak çok sayıda öğrenciye burs imkanı sağlıyor ve burs yardımlarını 2018- 2019 yılı kapsamında da devam ettireceğini duyurdu.

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanacak olan burslar ortaöğretim ve üniversite öğrenciler için karşılanıyor.

Diğer yandan ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören öğrencilere 60 TL yükseköğretim öğrencilerine ise 250 TL burs ödemesi yapılıyor...

Öğrenciler burs imkanlarından faydalanmak istiyorlar ise burs başvurularını internet ortamından gerçekleştirmek durumundalar.

Söz konusu burs başvuruları 17 Eylül 2018 tarihinde başlamış ve 17 Ekim 2018 tarihinde sona erecek.

Aynı şekilde üniversite öğrencilerine sağlanan burs imkanı da 15 Eylül tarihinde başladı. Üniversite öğrenciler VGM burs başvurularını 30 Ekim tarihine kadar yapılabilecek.

Yorumlar (0)