Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Burs Başvuru Sonuç Açıklama Tarihi Belli Mi?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) tarafından açıklanan burs başvuru sonuçlarını açıklamasından sonra bu sefer öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilecek olan bursların başvuru sonuçlarına odaklandılar. Peki VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Burs Başvuru Sonuç Açıklama Tarihi Belli Mi?

Geçtiğimiz günler içerisinde başvuruları tamamlanan ve bununla beraber sonuçlarının ne zaman açıklanacağı VGM burslarıyla alakalı olarak detayları sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz.

Türkiye'de eğitimlerine devam eden yükseköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından burslar veriliyor.

Sekiz ay olarak ifade edilen burslar aylık 250 Türk Lirası olarak açıklandı.

PEKİ SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ BELLİ  Mİ?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçlarının Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) açıkladığı burs sonuçlarının değerlendirmeye alınacağı açıklanmıştı ve bu kapsamda açıklanacağı ifade edilmişti.

Söz konusu KYK bursu almaya hak kazanamayan öğrenciler, bu burstan faydalanabilecekleri açıklandı.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları ise değerlendirme işleminin sona ermesinin ardından kurumun internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile açıklanacak.

BURS ÖDEMELERİ NASIL YAPILACAK?

VGM burs başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla beraber burs almaya hak kazanan öğrencilerin bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu VGM tarafından ödenecek ve burs almaya hak kazanan öğrenciler alakalı Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmek zorundalar.

Sonuçlar açıklandığı anda kamupersoneli.net'te olacaktır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE