banner731

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?- vgm burs sonuçları 2018

Üniversite öğrencilerine Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından burs verileceği duyurulmuştu ve bu kapsamda başvurular yapılmıştı. Ancak öğrenciler burs sonuçları için araştırmalarını sürdürüyor. Peki, VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları hakkında açıklama yaptı mı?

EĞİTİM 04.12.2018, 20:39
Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?- vgm burs sonuçları 2018

Ön lisans ve lisans öğrencileri Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs sonuçlarının açıklanması ardından VGM burs başvuru sonuçlarına odaklandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2018 - 2019 öğretim dönemi için yüksek öğrenim bursu başvuruları 15 Eylül– 30 Ekim 2018 tarihleri arasında online sistem üzerinden alınmıştı. Başvuru sürecinin üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç beklentileri de arttı. Peki,

VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bu yılki sonuç tarihi için bir açıklama yapılmadı ancak VGM burs başvuru sonuçları geçtiğimiz yıl ocak ayında açıklanmıştı. Burs almaya hak kazanan yükseköğrenim öğrencilerimize bursları işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ekim 2017 ayından itibaren geriye dönük olarak ödeme yapılmıştı.

KYK BURSU ALAMAYANLAR YARARLANACAK

KYK bursu almaya hak kazanamayan öğrenciler, bu burstan faydalanabilecek.  Sonuçlar, değerlendirme işleminin sona ermesinin ardından kurumun internet sitesi üzerinden yayımlanacak.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

Yorumlar (6)
Elif 12 ay önce
Peki burs almaya hak kazanan kişilerin vakıflar bölge müdürlüğüne hangi evrakları vermesi gerekiyor
Pinar 12 ay önce
Artık aciklansn yaa
Kader 12 ay önce
Ne zaman aciklandi
Mehmet 12 ay önce
Arkadaslar daha aciklanmadi
belgin 12 ay önce
Aciklandi mi ya
Ayşe 12 ay önce
Sınav açıklandı mı ne zaman aciklanicak