Vali Şahin'den Flaş Açıklama ! TEOG Türü Diğer Sınavlar da Kalkacak !

İstanbul Valisi Vasip Şahin çok önemli açıklamalara imza attı. Vali Şahin açıklamasında TEOG türü diğer sınavlarından kaldırılacağını ifade etti.

EĞİTİM 18.09.2017, 14:05 18.09.2017, 14:28
Vali Şahin'den Flaş Açıklama ! TEOG Türü Diğer Sınavlar da Kalkacak !

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı TV programında TEOG'un kaldırılmasını istediğini ifade etmişti. 
Bunun üzerine TEOG'un kaldırılmasına ilişkin yapılan açılamaların ardından İstanbul Valisi Vasip Şahin çok önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla Çatalca'daki Şehit Piyade Albay Gökhan Peker İlkokulu ve Ortaokulu'nda düzenlenen törene katıldı. Burada çeşitli açıklamalar yapan Vali Vasip Şahin TEOG türü tüm sınavların kaldırılacağını ifade etti. Vali Şahin'in açıklamaları şöyle oldu;

"ÇOCUKLARIMIZ EN KIYMETLİ VARLIKLARIMIZ"

"Her yıl yeni bir başlangıç yapıyoruz. Çocuklarımız bizim en büyük varlığımız. Beşeri sermaye itibarıyla en zengin milletlerden biriyiz. Bunu da genç nüfusumuza borçluyuz. Çocuklarımız bizim en nadide, en kıymetli varlıklarımız ve biz bunları geleceğe en iyi şekilde hazırlamakla mükellefiz."

HER BİR POLİSE BİR OKUL ZİMMETLENECEK

"Yaptığımız çalışmalarla 3 bin 440 okulda görev yapmak üzere bin 72 kolluk ekibimiz görevlendirildi. Bunlar hem jandarma hem polis bölgesinde görev yapıyorlar. Her bir okulumuz bir polis memuruna zimmetlenmiş durumda adeta. O polis memuru okul yönetimiyle kontak halinde olacak. Motorlu Okul Timleri devriye şeklinde okul civarında bulunacaklar. Bunlar aynı zamanda okul idareleri ve ailelerle iletişim halinde olacak."

"TEOG TÜRÜ SINAVLARDA KALKACAK"

"Öğretmenlerden kendilerine emanet ettiğimiz bu küçük beyinleri, bu nadide varlıklarımızı geleceğe çok iyi hazırlamalarını rica ediyorum. Onlara sadece bilgi vermesinler, sevgilerini de versinler, Kalplerini de açsınlar. Eğer kalpten kalbe yol oluşturabilirsek o çocuk yüreğiyle öğretmenimizin o sevgi dolu yüreği arasındaki yolu inşa edebilirsek biz başarının yüzde 70-80'ini sağlamış oluruz. Önümüzdeki dönem inşallah TEOG türü sınavlar da kalkacak. Öğretmen, bilgi, sevgi ve öğrenci ilişkisi çok daha öne çıkacak. Öğretmenlerimizden fedakarlıklarını biraz daha arttırarak çocuklarımızdan bir anne baba ilgisini esirgememelerini rica ediyorum."

"Hep duyarız ya 'şehitler ölmez' diye. Şu anda biz bu sözün vücut bulduğu yerdeyiz. Manevi olarak şehitlerimizin ölmediğini zaten biliyoruz. Fakat isimlerinin bu şekilde yaşatılması, gelecek kuşakların da onları tanımasını sağlamasında ve şehitlik olgusunun öneminin ortaya konulmasında çok önemli olduğunu düşünüyorum." 

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)