Valilere talimat verildi ! Ders saatleri ve mesai saatleri değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ders saatlerinin illere gönderilen talimat yazılarıyla birlikte değiştirilebileceğini duyurdu. Böylece ders saatleri ve mesai saatleri değiştirilebilecek.

EĞİTİM 17.12.2016, 19:58 17.12.2016, 20:14
Valilere talimat verildi ! Ders saatleri ve mesai saatleri değişiyor
Milli Eğitim Bakanlığı, ders saatlerinin illere gönderilen talimat yazılarıyla birlikte değiştirilebileceğini duyurdu. Böylece ders saatleri ve mesai saatleri değiştirilebilecek.

MEB tarafından yayımlanan 2016/12 sayılı genelgesinde, MEB'e bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının çalışma takvimlerini belirleme görevi valiliklere bırakıldığı için, "ilk ders zilinin geç çalması" için düzenleme yapmak isteyen valilerin, kendi illeri için değişiklik yapalabileceği ifade edildi. 

Enerji tasarrufu için kalıcı yaz saati uygulamasına geçilmesinin ardından kamu çalışanları ile birlikte tüm öğrenciler okullarına 1 saat erken gitmeye başladı. Ancak, çocukların henüz hava aydınlanmadan okul yoluna çıkmaları velilerin tepkisine neden oldu.

Bu arada Yozgat'ta, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinde değişikliğe gidildi. Yozgat Valiliği, 19 Aralık'tan geçerli kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinin 08.30-12.30, 13.30-17.30 olarak değiştirildiğini duyurdu.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)