banner731

VGM Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Hangi Tarihte Açıklanacak?

VGM tarafından verilecek bursun başvuru sonuçları merak edilmeye devam ediyor. Peki VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler.

EĞİTİM 26.11.2018, 23:36
VGM Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Hangi Tarihte Açıklanacak?

Geçtiğimiz günler içerisinde başvuruları tamamlanan ve bununla beraber sonuçlarının ne zaman açıklanacağı VGM burslarıyla alakalı olarak detayları sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz.

Türkiye'de eğitimlerine devam eden yükseköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından burslar veriliyor.

Sekiz ay olarak ifade edilen burslar aylık 250 Türk Lirası olarak açıklandı.

PEKİ SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ BELLİ  Mİ?


 Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçlarının Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) açıkladığı burs sonuçlarının değerlendirmeye alınacağı açıklanmıştı ve bu kapsamda açıklanacağı ifade edilmişti.
Söz konusu KYK bursu almaya hak kazanamayan öğrenciler, bu burstan faydalanabilecekleri açıklandı.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları ise değerlendirme işleminin sona ermesinin ardından kurumun internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile açıklanacak.

BURS ÖDEMELERİ NASIL YAPILACAK?

VGM burs başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla beraber burs almaya hak kazanan öğrencilerin bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu VGM tarafından ödenecek ve burs almaya hak kazanan öğrenciler alakalı Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmek zorundalar.

Sonuçlar açıklandığı anda kamupersoneli.net'te olacaktır.

Yorumlar (0)