Yeni Eğitim Yılı Öncesi Bakan Selçuk'tan Öğretmenlere Mesaj

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Selçuk tarafından yayımlanan mesajda öğretmen meslektaşlarına yönelik ifadelere ağırlık verilirken ''2023 hedeflerimize ulaşmak adına hep birlikte azimle çalışacağız." mesajı yer aldı.

EĞİTİM 16.09.2018, 18:11
Yeni Eğitim Yılı Öncesi Bakan Selçuk'tan Öğretmenlere Mesaj

2018-2019 eğitim öğretim yılı başlıyor. Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin okullarda yer alacağı yeni eğitim yılı için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir mesaj yayımladı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yayımlanan mesajda öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılındaki sorumluluklarına dair önemli ifadeler kulladı. 2023 hedeflerine değinen Milli Eğitim Bakanı Selçuk çok gayret göstereceğiz, ifadelerini kullandı. 

ZİYA SELÇUK'TAN EĞİTİM MESAJI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yayımlanan mesajda ocuklara, öğretmenlere, velilere ve bütün eğitim camiasına 2018-2019 eğitim öğretim yılında sağlıklı, başarılı ve huzur dolu bir çalışma dönemi temennisini dile getirdi. Bu konuda hedeflere ulaşmak için değişim vurgusunda bulunan Bakan Selçuk her bireyin sorumlukları olduğunu dile getirdi. 

"Sevgi, umut ve işimizi en iyi şekilde yapma gayreti, tüm eğitim öğretim yılı boyunca kılavuzumuz olsun. Milli Eğitim Bakanlığının dinamik ve özverili ailesi ülkemizin büyük hedeflerine ulaşma noktasında değişim ve dönüşümün lokomotifi konumundadır. Bu yüzden milli eğitim ailemizin her bir ferdi, omuzlarında büyük sorumluluklar taşımaktadır. Milletimizin azim ve kararlılığı, bizlere duyulan güven, verilen destek en büyük güç kaynağımızdır. Özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ve desteğiyle yeni eğitim öğretim yılı boyunca eğitimde 2023 hedeflerimize ulaşmak adına hep birlikte azimle çalışacağız."

ÖĞRETMENLERE MESAJ

Yeni eğitim dönemi için yayımladığı mesajında öğretmenlere yönelikte açıklamalarda bulunan Bakan Ziya Selçuk şu ifadeleri kullandı. 

"Sizler, öğrencilerimizin hayat kapılarını açan anahtarlarsınız. Yavrularımıza siz rehberlik edecek, düşlediğimiz dünyaları inşa etmeleri için sizler onlara yardımcı olacaksınız. Sadece çocuklarımız değil, hepimiz sizlere emanetiz."

VELİLERE MESAJ

Ziya Selçuk mesajında ayrıca velilere de bazı uyarılarda bulundu. Bu konuda velilere çocuklarını dinlemelerini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Milli eğitim ailemizin asli bir parçası olduğunuzu unutmayınız. Sabırla ve fedakarca büyüttüğümüz çocuklarımızı usanmadan dinleyelim. Onlara kulak verirsek, kendilerini ifade etmelerine fırsat tanırsak, emin olun ki her çocuğumuzun içindeki o muhteşem potansiyel ve kahraman canlanacaktır. Çocuklarımızı hep birlikte çalışarak, birbirimize güvenerek en iyi ve güzel şekilde yetiştirebiliriz." dedi. 

ÖĞRENCİLERE MESAJ

Öğrencilere yönelik açıklamalarında "Sevgili öğrencilerim, çocuklarım, yavrularım" ifadelerini kullanan Ziya Selçuk gelecek mesajı verdi. Öğrencilerin bu ülkenin geleceğini olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Selçuk şu açıklamalarda bulundu. 

"Sizler için milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, evrensel ile yerel değerleri harmanlamış, girişimci, vizyoner, dünyadaki gelişmeleri takip eden, bilime sevdalı, teknoloji üreten ve mutlu bireyler olabileceğiniz daha parlak bir gelecek hazırlamak bizim vazifemiz. Siz ülkemizi daha güçlü yarınlara taşıyacaksınız. Bu yüzden hem kendinize hem ailenize ve hem de milletimize karşı sorumluluklarınızı aşkla yerine getirmeniz sizden tek beklentimiz. Biz her daim yanınızdayız ve tek işimiz size hizmet etmektir."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (5)
Mehmet Hakan Özçoban 1 yıl önce
öğretmenlerin maaş azlığından hiç bahsetmiyor.
Ceycey 1 yıl önce
Geçen dönem taşımalı eğitim olan öğrenci bu dönem ilçe millieğitim kararıyla iptal olması gibi verilen hakların geri alınması takdire şayan hedef 2023 yazıklar olsun
Sezgin 1 yıl önce
Okullarimizda şeriat istemiyoruz.Bilgilerinizi....
Hakan 1 yıl önce
Bu ülkede hep eğiten çok ondan tembeliz sanırım İİBF den mezun olanlara da öğretmenlik kolay şekide tanınsın
Ffr 1 yıl önce
Maaş azlığından bahsedeceginze biraz eğitimde neler yapılabilir diye düşünseniz zaten o çok düşündüğünüz maliyet kendiliğinden gelir diye düşünüyorum. Lütfen hep maliyet düşünmeyin.