Yeni Sistemde İmam Hatip Okullarına Öğrenci Gönderme Zorunluluğu Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamasında yeni sistem ile İmam Hatip'e öğrenci göndermenin zorunlu olup olmayacağını belirtti.

EĞİTİM 21.09.2017, 09:43 21.09.2017, 10:00
Yeni Sistemde İmam Hatip Okullarına Öğrenci Gönderme Zorunluluğu Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı bir TV programında eğitimde gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamalarında İmam Hatip’e öğrenci gönderme zorunluluğunun olmayacağını da belirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a yöneltilen herkesin adresine en yakın liseye gitmesi yönünde bir düzenleme olması halinde, civarda sadece bir imam hatip varsa ne olacağına dair bir soru üzerine şu açıklamalarda bulundu;

ZORUNLULUK OLMAYACAK

Vatandaşlarımız şundan çok emin olsunlar, eğer bir okula, ister meslek lisesi ister imam hatip lisesi isterse Anadolu lisesi, fen lisesi, sosyal bilimler lisesi olsun, eğer istemiyorsa, evlatlarını vermiyorsa, hiçbir zaman Milli Eğitim Bakanlığının, ailesinin istemediği bir okula evladını gönderebilmek gibi bir durumu yoktur. Yani ailelerin istemediği hiçbir okula evlatlarını biz göndermeyiz. Eve en yakın hangisini istiyorsa o alanda... Bizim amacımız eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)