YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi web adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Kamupersoneli.net olarak 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla alakalı olarak detayları paylaşıyoruz.

Yayımlanan duyuruda;

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlandığı ifade edildi ve adayların ek yerleştirme sonuçlarına sonuçlarına, 28 Eylül 2018 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM'nin sonuç açıklama ekranı üzerinden "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecekleri ifade edildi.

KAYITLAR NE ZAMAN?

Yayımlanan duyuru kapsamına göre;

Ek yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından  01 Ekim 2018 tarihinde başlayacak ve 05 Ekim 2018 tarihinde sona erecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 23:41
YORUM EKLE