YKS Ek Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 2019 YKS ek yerleştirme sonuçlarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi. Adaylar aşağıdaki link üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile sonuçlarını sorgulayabileceklerdir.

EĞİTİM 19.09.2019, 15:01
YKS Ek Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı.

Yayımlanan duyuruda 2019 YKS ek yerleştirme sonuçlarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

ÖSYM'den yayımlanan duyuruya göre adaylar aşağıdaki link üzerinden YKS ek yerleştirme sonuçlarını T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile sorgulayacaklardır. 

Ek Yerleştirme Sonucu Sorgulamak İçin TIKLAYIN. 

ÖSYM'DEN YAYIMLANAN DUYURU

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2019-2020 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına, 19 Eylül 2019 tarihinde saat 14.45'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, Üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Ek Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

Kamuoyunun ve adayların bilgisine saygıyla sunulur.

Sayısal Bilgiler İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)